Трамп представив план близькосхідного врегулювання, Нетаньяху – підтримав

Трамп представив план близькосхідного врегулювання, Нетаньяху – підтримав

Американський президент вважає, що це «угода століття»

Трамп представив план близькосхідного врегулювання, Нетаньяху – підтримав
Дональд Трамп, Біньямін Нетаньяху
фото www.flickr.com/photos/israelipm/29632088780/

У вівторок, 28 січня, президент США Дональд Трамп провів зустріч з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху та лідером ізраїльської опозиції Бені Ганцем. Трамп оголосив їм деталі свого плану по близькосхідному врегулюванню, який він сам вважає за краще називати «угодою століття». Про це пише BBC.

За словами Трампа, план обсягом 80 сторінок передбачає, що столиця Ізраїлю повинна бути в «неподільному» Єрусалимі. При цьому президент США пообіцяв, що столиця майбутньої Палестинської держави також повинна розташовуватися в східному Єрусалимі.

«Моє бачення передбачає вигоду для обох сторін, реалістичне рішення на основі створення двох держав, яке усуває ризик з боку палестинської державності для безпеки Ізраїлю, – сказав Трамп. – Сьогодні Ізраїль зробив гігантський крок до миру. Вчора прем'єр-міністр Нетаньяху поінформував мене, що він хоче підтримати це бачення як основу для прямих переговорів з палестинцями. Це історичний прорив».

Трамп уточнив, що в результаті реалізації його плану ні ізраїльтянам, ні палестинцям не доведеться залишати свої будинки.

За словами президента США, Ізраїль вперше погодився оприлюднити «концептуальну карту, яка ілюструє територіальні компроміси, на які він має намір піти в інтересах миру». Цю карту президент США розмістив в своєму Twitter.

Нетаньяху, який виступав після президента США, дав зрозуміти, що Вашингтон має намір визнати право Ізраїлю на поселення на Західному березі річки Йордан.

«У цей день ви стали першим світовим лідером, який визнав суверенітет Ізраїлю над районами Іудеї і Самарії [біблійні назви територій на Західному березі], які критично важливі для нашої безпеки і займають центральне місце в нашому доробку», – сказав Нетаньяху.

Джерела, знайомі з подробицями плану Трампа, повідомляють, що США готові визнати ізраїльські поселення на окупованому Західному березі Йордану. За цими даними, в обмін Ізраїль погодиться на чотири роки заморозити будівництво нових поселень, поки йдуть переговори про створення палестинської держави.

Як заявив Трамп, мирний план передбачає, що розмір палестинських територій більш ніж подвоїться, а Західний берег Йордану не буде розділений на дві частини.

«Ми також будемо працювати над створенням суміжних території в майбутній палестинській державі, вона з'явиться, коли будуть задоволені умови для державності, в тому числі повна відмова від тероризму», – зазначив Трамп.

Зараз палестинські території складаються з двох частин, між якими немає спільного кордону: сектор Газа, який контролює угруповання ХАМАС, а також Західний берег Йордану, де діє влада адміністрації на чолі з Махмудом Аббасом і де знаходяться ізраїльські війська.

ХАМАС уже заявив, що відкидає пропозиції Трампа.

Крім того, план Трампа передбачає, що палестинці повинні відмовитися від насильства і припинити фінансову підтримку сімей людей, що здійснювали напади на ізраїльтян.

Трамп обіцяє $50 млрд інвестицій в нову палестинську державу. За словами президента США, це допоможе створити 1 млн нових робочих місць.

Статус Храмової гори в Єрусалимі, де знаходяться священні для мусульман та іудеїв об'єкти, повинен залишитися без змін.

План по врегулюванню близькосхідного конфлікту розробив зять і радник Трампа Джерад Кушнер. Ще до його оголошення низка світових ЗМІ передбачали, що він буде абсолютно проізраїльським, з мінімальним урахуванням інтересів палестинського боку.

На користь цих припущень говорив і той факт, що керівництво Палестинської автономії не було запрошено до Вашингтона на презентацію документа, повідомляє видання.

З Вашингтона Нетаньяху вилетить до Москви на зустріч з Володимиром Путіним, в ході якої вони обговорять мирний план Трампа і розвиток відносин між Ізраїлем і Росією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло