Європарламент ратифікував угоду про Brexit

Європарламент ратифікував угоду про Brexit

Процес ратифікації закінчиться голосуванням Ради ЄС 30 січня

Європарламент ратифікував угоду про Brexit
фото twitter.com/EuroParlPress

Європейський парламент у середу ввечері ратифікував угоду про вихід Британії з ЄС, наблизивши перший в історії вихід держави-члена з блоку. Рішення схвалили 621 голосом «за». 49 євродепутатів виступили проти, 13 утрималися.

Як пише DW, таким чином євродепутати поклали край 47-річному членству Великобританії в ЄС. Також 73 євродепутати від цієї країни виходять зі складу Європарламенту, що нині налічує 751 парламентарія. Голова Європарламенту Давід Сассолі подякував їм за співпрацю. Британські депутати ще зможуть взяти участь у засіданні парламенту 30 січня, однак потім вони мають залишити свої офіси.

Також під час засідання перед депутатами виступила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Я хочу, щоб ЄС та Великобританія залишалися добрими друзями та добрими партнерами. Ми завжди будемо любити вас і ніколи не будемо далеко. Нехай живе Європа», – сказала вона. 

Своєю чергою координатор у справах Brexit у Європарламенті Гі Верхофстадт сказав, що це голосування – не «прощання, а лише до побачення».

Тим часом британський євродепутат Найджел Фарадж, який агітував за вихід своєї країни з ЄС з 1992 року, не приховував радості.

«Ми любимо Європу, ми ненавидимо лише Європейський Союз... Ось і все. Все закінчилося», – сказав він, помахавши разом з іншими депутатами британським прапором.

Після рішення Європарламенту Рада ЄС завершить процес ратифікації, проголосувавши кваліфікованою більшістю голосів. Це голосування відбудеться 30 січня.

Завершення Brexit до 31 січня було перевиборною обіцянкою чинного прем'єра країни Бориса Джонсона. На дострокових парламентських виборах, що відбулися в грудні минулого року, його Консервативна партія впевнено перемогла, отримавши абсолютну більшість.

Нагадаємо: до цього  в Брюсселі угоду про вихід Британії з Європейського союзу підписали голова Європейської ради Шарль Мішель і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Ратифікація документа в Європейському парламенті запланована на 29 січня.

Згодом свій підпис під угодою про вихід його країни з Євросоюзу поставив Борис Джонсон.

Як повідомлялось, економічні втрати Великобританії через процес виходу з Євросоюзу за останні три роки досягли $170 млрд, і в 2020 році вони можуть збільшитися ще на $90 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло