Рябошапка: Україна не бачить достатньої співпраці Ірану щодо збиття літака МАУ

Рябошапка: Україна не бачить достатньої співпраці Ірану щодо збиття літака МАУ

Питання створення міжнародної слідчої групи досі не вирішено

Рябошапка: Україна не бачить достатньої співпраці Ірану щодо збиття літака МАУ
Генеральний прокурор Руслан Рябошапка
Фото: УНІАН

Українська сторона поки що не бачить належної реакції Ірану в питанні розслідування обставин катастрофи літака «Боїнг» «Міжнародних авіаліній України» (МАУ) біля Тегерана. Про це в ексклюзивному інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Також він підкреслив, що питання створення міжнародної слідчої групи досі  не вирішено.

«Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами. Кілька разів зверталися із запитами про міжнародно-правову допомогу до іранського уряду. Також я звертався письмово до генерального прокурора Ірану. Ми направляли запит на інформацію, необхідну для розслідування, просили про допит певних людей, про отримання визначених речових доказів, зокрема залишків літака. Але відповіді на всі ці запитання ми ще не отримали, – поки що ми не бачимо тієї реакції з боку іранської влади, яку хотіли б бачити», –  повідомив генеральний прокурор.

Він зазначив, що активно спілкується з представниками країн, громадяни яких загинули під час аварії літака.

«Ми обговорювали створення міжнародної слідчої групи. Поки що немає фінального результату, але проект угоди про створення групи підготовлено, ми передали його посольствам кількох країн, зокрема Ірану, щоб мати можливість працювати в рамках слідчої групи», – наголосив генпрокурор.

Він висловив  сподівання що міжнародна група з розслідування буде створена «найближчим часом, протягом тижня-двох матимемо результат».

Водночас Рябошапка наголосив, що якщо результату щодо створення міжнародної групи не буде, «ми працюватимемо в режимі запитів про міжнародно-правову допомогу, що істотно збільшує час, необхідний для отримання інформації».

Нагадаємо, раніше Іран визнав, що український Boeing було збито двома ракетами ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Крім того Тегеран зізнався, що не має технічної можливості розшифрувати «чорні скриньки» самостійно.

Нагадаємо: до цього Іран заявив, що буде сам аналізувати «чорні скриньки» українського авіалайнера компанії МАУ, який був збитий цього місяця на вильоті з аеропорту Тегерана.

Як повідомлялося, пасажирський літак Boeing 737, що належав українській авіакомпанії МАУ, розбився в Тегерані 8 січня. В результаті катастрофи загинули 176 осіб. Серед загиблих 11 українців: 2 пасажири і 9 членів екіпажу.

11 січня влада Ірану взяла повну відповідальність за збиття літака МАУ. Військові заявили, що помилково прийняли літак за крилату ракету.

Раніше повідомлялося, що сім'ям загиблих у катастрофі літака Boeing 737 в Ірані буде виплачено по 200 000 грн. Також Україна домагатиметься виплати грошової компенсації від Ірану. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло