«Нафтогаз» підвищив ціну на транзит російського газу – ЗМІ

«Нафтогаз» підвищив ціну на транзит російського газу – ЗМІ

За підрахунками, російська сторона платитиме НАК за транзит газу в Європу в 2020 як мінімум на 2% більше, ніж в 2019

«Нафтогаз» підвищив ціну на транзит російського газу – ЗМІ
фото УНІАН

 Російський «Газпром» платитиме українській держкомпанії «Нафтогаз» за транзит російського газу в Європу в 2020 році як мінімум на 2% більше, ніж в попередньому. Про це пише «РБК» із посиланням на проекту договору між компаніями.

Згідно з проектом п'ятирічного договору «Нафтогазу» і «Газпрому», вартість прокачування російського газу в Європу через газотранспортну систему (ГТС) України складе $31,72 за 1000 кубометрів з урахуванням всіх податків і зборів. Тариф розрахований за ставкою $2,66 за 1000 кубометрів на 100 км і з розрахунку протяжності ГТС 1192,48 км.

При транзиті 225 млрд куб м за п'ять років «Нафтогаз» зможе заробити не менше $7,13 млрд. Аналогічний прогноз в кінці 2019 року надавав і президент Володимир Зеленський: тоді він заявив, що українська сторона отримає від нового контракту з «Газпромом» більше $ 7 млрд за п'ять років .

Тариф на прокачування російського газу через Україну в 2019 році був розрахований за ставкою $2,61 за 1000 куб м на 100 км, нагадує директор з досліджень Vygon Consulting Марія Бєлова. У новому контракті передбачено зростання цієї ставки на 1,9%, вказує вона. Це підтверджує заступник гендиректора Інституту енергетики і фінансів Олексій Бєлогорьєв.

Видання додає, що представники «Газпрому» і «Нафтогазу» не коментують зростання тарифів. Підсумковий тариф виріс, але при цьому знизилися обсяги прокачування газу через Україну, зауважує джерело, близьке до російської сторони переговорів з «Нафтогазом», – в 2019-му «Газпром» прокачав через територію України близько 90 млрд куб. м, тобто майже в 1,5 рази більше поточного плану.

Ставка транзиту в новому контракті зафіксована на весь термін його дії. У попередньому контракті, який діяв десять років, до кінця 2019, ставка транзиту не була фіксованою – вона обчислювалася за формулою, прив'язаною в тому числі до вартості газу в Європі і обсягами прокачування. При фіксованій ставці починаючи з 2021 року, коли мінімальний обсяг транзиту російського газу знизиться до 40 млрд куб м, цей тариф не буде покривати собівартість прокачування газу по українській ГТС, особливо в разі зростання цін на газ для технологічних потреб, звертає увагу Бєлогорьєв.

Як повідомляв Mind, новий договір на транзит російського газу через українську трубу терміном на п’ять років був підписаний 30 грудня 2019 року.

Домовленості передбачають підписання контракту на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років, мінімальний обсяг 65 млрд кубометрів газу в перший рік і по 40 млрд кубометрів – у наступні 4 роки, відкликання майбутніх судових позовів «Нафтогазу» і «Газпрому», згоду «Газпрому» виплатити Україні грошима до Нового року більше $2,9 млрд згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо: днями стало відомо, що арешти активів «Газпрому» за позовами НАК «Нафтогаз України» у Великобританії, Люксембурзі й Нідерландах знято.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло