Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Литва запропонувала Білорусі регулярні поставки нафти та газу

Литва запропонувала Білорусі регулярні поставки нафти та газу

Білорусь продовжує шукати альтернативу російській сировині та закликає РФ знизити ціни

Литва запропонувала Білорусі регулярні поставки нафти та газу
фото pixabay.com

Вільнюс запропонував Мінську розглянути можливість регулярних поставок нафти і газу через Литву. Про це міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в ході візиту до Білорусі, передає DW.

Він нагадав, що в січні через Клайпедський порт і литовську залізничну компанію Lietuvos gelezinkeliai в Білорусь була відправлена ​​партія норвезької нафти.

Як відомо, 7 лютого запланована зустріч Лукашенка із президентом Путіним.

«Унас сьогодні негативне сальдо у зовнішній торгівлі з Росією $9 млрд. Тобто вони у нас продають на $9 млрд більше , ніж купують. Так хто кого годує?» – охарактеризував Лукашенко російсько-білоруські відносини.

31 грудня 2010 країни домовилися зберегти ціну в $127 за тисячу кубометрів, але тільки на січень-лютий 2020 року. Мінськ має намір домагатися зниження ціни і розрахунку за газ в рублях.

«Спотові ціни в Європі – до $100 газ коштує» – заявив Лукашенко.

Нагадаємо: Росія та Білорусь не можуть знайти спільної мови щодо постачання нафти на білоруські НПЗ та тарифу на транзит з кінця минулого року.

На тлі розбіжностей Москви й Мінська щодо умов постачання нафти в 2020 році на НПЗ Білорусі, білоруська сторона ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти й нафтопродуктів своєю територією.

Як повідомлялось, під час чергового раунду переговорів сторонам вчергове не вдалось дійти згоди, тому тариф на транзит російської нафти виросте на 6% в рамках затвердженої сторонами методики. 

На початку лютого США заявили, що готові продавати Білорусії енергоресурси в необхідних для республіки обсягах.

Окрім того, Лукашенко заявив, що не блефував, коли попереджав Путіна, що якщо російська сторона не змінить свою позицію, Мінськ знайде інших постачальників. Один з маршрутів альтернативної поставки – через порти на Балтиці, і таким чином вже закуплена і поставляється партія норвезької нафти. Ще один балтійський маршрут – з Гданська по одній з ниток нафтопроводу «Дружба», який для цього необхідно буде запустити в реверсному режимі. Третій напрям, продовжив він, також вже випробувано. Зокрема, мова йде про постачання через Україну з Чорного моря.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті