Міжнародні резерви України сягнули найвищого рівня з листопада-2012 – НБУ

Міжнародні резерви України сягнули найвищого рівня з листопада-2012 – НБУ

Січневий приріст склав 3,9%

Міжнародні резерви України сягнули найвищого рівня з листопада-2012 – НБУ
Фото shutterstock

Міжнародні резерви України за підсумками січня склали $26,293 млрд в доларовому еквіваленті. Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ) у середу з посиланням на за попередні дані.

«У січні вони зросли на 3,9%, сягнувши найвищого рівня з листопада 2012 року. Збільшення міжнародних резервів у січні зумовлене як успішним розміщенням урядом єврооблігацій, так і операціями Нацбанку – з управління резервами та на валютному ринку», – зазначається у повідомленні.

НБУ нагадав, що наприкінці січня уряд розмістив облігації зовнішньої державної позики на EUR1,25 млрд. Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано $656,1 млн.

«Протягом першого місяця року на ринку спостерігалася дещо менша пропозиція валюти з боку експортерів через значні обсяги отриманого ними відшкодування ПДВ і певна активізація імпортерів після святкових розпродажів. Тим не менш, обсяги купівлі валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку перевищили у січні обсяги продажу на $98 млн», – відзначається у повідомленні.

НБУ загалом купив $348 млн, та продав $250 млн.

Крім того, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют) у минулому місяці збільшила обсяг резервів на $170,6 млн.

За підрахунками НБУ, сформований обсяг міжнародних резервів покриває 3,9 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду та Нацбанку.

Нагадаємо, у січні НБУ розкрив структуру міжнародних резервів України. Найбільша їх частина розміщена в цінні папери з найвищим міжнародним рейтингом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло