НБУ наполягає на фундаментальному характері зміцнення гривні у 2019 році

НБУ наполягає на фундаментальному характері зміцнення гривні у 2019 році

Центробанк також обіцяє дотримуватися плаваючого курсу

НБУ наполягає на фундаментальному характері зміцнення гривні у 2019 році
Фото Julia Berezovska/ Press office NBU

Зміцнення гривні у 2019 року носило фундаментальний характер оскільки формувалося не лише за рахунок припливу коштів нерезидентів у гривневі державні облігації, але й через збільшення продуктивності окремих секторів економіки. Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ).

«За останні п‘ять років середня врожайність пшениці та кукурудзи збільшилася відповідно на 24% та 16% порівняно з попередніми п‘ятьма роками. Врожайність кукурудзи в останні два роки впритул наблизилася до врожайності в Аргентині. Середня врожайність соняшника в Україні за останні п‘ять років збільшилася на 24% порівняно з середньою врожайністю за 2010-2014 роки», – наголошують у Нацбанку.

Разом з тим, за даними НБУ, вкладення нерезидентів у гривневі ОВДП у 2019 році становили близько $4.3 млрд завдяки привабливим дохідностям, спрощенню доступу (Cleastream) та недоінвестуванню в Україну порівняно з іншими країнами, ринки яких розвиваються.

За даними НБУ, у січні-2020 вкладення іноземних інвесторів в гривневі ОВДП продовжували зростати та досягли понад 120 млрд грн, а їх строкова структура розширилася до 7 років. Питома вага гривневих ОВДП у портфелі нерезидентів зі строком погашення понад 1 рік – понад 80%.

При цьому, в НБУ зазначають, що ревальвація стала ключовим чинником зниження інфляції.

У повідомленні також підкреслюється, що курс відповідає макроекономічним тенденціям, оскільки не погіршується стан поточного рахунку платіжного балансу. Дефіцит поточного рахунку у 2019 році навіть без урахування компенсації від Газпрому зменшився порівняно з відповідним періодом попереднього року: зростання імпорту було збалансоване за категоріями товарів – інвестиційний та споживчий імпорт зростають співставними темпами (15-20%).

«В умовах плаваючого курсу вірною тактикою для бізнесу є хеджування валютного ризику», – радять в НБУ.

НБУ також звертає увагу, що ревальвація гривні мала позитивний вплив на конкурентоздатність українських компаній у залученні робочої сили: за останні два роки середня номінальна заробітна плата в Україні зросла на 60% у доларовому еквіваленті.

В повідомленні також нагадується, що НБУ прогнозує зниження облікової ставки до 7% на кінець 2020 року.

За даними НБУ, середня місячна волатильність обмінного курсу UAH/USD суттєво знизилася з початку 2017 року та залишалася в межах типових для країн, що таргетують інфляцію (2-15%)

Як повідомлялося, у грудні під час закритої наради у прем’єр-міністра фахівці Мінфіну та Нацбанку обговорювалося питання підготовки слайдів з роз’ясненням поточного стану та перспектив валютної та  економічної політики для президента України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло