НБУ наполягає на фундаментальному характері зміцнення гривні у 2019 році
Центробанк також обіцяє дотримуватися плаваючого курсу

Зміцнення гривні у 2019 року носило фундаментальний характер оскільки формувалося не лише за рахунок припливу коштів нерезидентів у гривневі державні облігації, але й через збільшення продуктивності окремих секторів економіки. Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ).
«За останні п‘ять років середня врожайність пшениці та кукурудзи збільшилася відповідно на 24% та 16% порівняно з попередніми п‘ятьма роками. Врожайність кукурудзи в останні два роки впритул наблизилася до врожайності в Аргентині. Середня врожайність соняшника в Україні за останні п‘ять років збільшилася на 24% порівняно з середньою врожайністю за 2010-2014 роки», – наголошують у Нацбанку.
Разом з тим, за даними НБУ, вкладення нерезидентів у гривневі ОВДП у 2019 році становили близько $4.3 млрд завдяки привабливим дохідностям, спрощенню доступу (Cleastream) та недоінвестуванню в Україну порівняно з іншими країнами, ринки яких розвиваються.
За даними НБУ, у січні-2020 вкладення іноземних інвесторів в гривневі ОВДП продовжували зростати та досягли понад 120 млрд грн, а їх строкова структура розширилася до 7 років. Питома вага гривневих ОВДП у портфелі нерезидентів зі строком погашення понад 1 рік – понад 80%.
При цьому, в НБУ зазначають, що ревальвація стала ключовим чинником зниження інфляції.
У повідомленні також підкреслюється, що курс відповідає макроекономічним тенденціям, оскільки не погіршується стан поточного рахунку платіжного балансу. Дефіцит поточного рахунку у 2019 році навіть без урахування компенсації від Газпрому зменшився порівняно з відповідним періодом попереднього року: зростання імпорту було збалансоване за категоріями товарів – інвестиційний та споживчий імпорт зростають співставними темпами (15-20%).
«В умовах плаваючого курсу вірною тактикою для бізнесу є хеджування валютного ризику», – радять в НБУ.
НБУ також звертає увагу, що ревальвація гривні мала позитивний вплив на конкурентоздатність українських компаній у залученні робочої сили: за останні два роки середня номінальна заробітна плата в Україні зросла на 60% у доларовому еквіваленті.
В повідомленні також нагадується, що НБУ прогнозує зниження облікової ставки до 7% на кінець 2020 року.
За даними НБУ, середня місячна волатильність обмінного курсу UAH/USD суттєво знизилася з початку 2017 року та залишалася в межах типових для країн, що таргетують інфляцію (2-15%)
Як повідомлялося, у грудні під час закритої наради у прем’єр-міністра фахівці Мінфіну та Нацбанку обговорювалося питання підготовки слайдів з роз’ясненням поточного стану та перспектив валютної та економічної політики для президента України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].