Більшість членів Комітету з монетарної політики радили менш агресивне зниження облікової ставки

Більшість членів Комітету з монетарної політики радили менш агресивне зниження облікової ставки

Шість з десяти були за облікову ставку на рівні 11,5%

Більшість членів Комітету з монетарної політики радили менш агресивне зниження облікової ставки
Фото: УНІАН

Більшість членів Комітету з монетарної політики (КМП), який є консультативним внутрішнім органом Національного банку України (НБУ), радили у січні менш агресивне зниження облікової ставки, ніж зрештою затвердило правління центрального банку. Про це повідомляється на веб-сайті НБУ.

«Шість членів КМП (з десяти – Mind) поділяли думку щодо доцільності зниження облікової ставки на 200 базисних пунктів до 11,5%... Надто агресивне зниження облікової ставки створить ризики прискорення інфляції  до рівня вище цільового діапазону в 2021 році», – зазначається у повідомлені з посиланням на протокол засідання КМП.

Ці члени КМП відзначали, що попри очікуване НБУ уповільнення споживчого попиту, темпи його зростання залишатимуться все ще високими, зокрема внаслідок подальшого підвищення зарплат і збереження ефекту відкладеного попиту після кризи 2014-15 років.

Вони також звернули увагу на збереженні ключових ризиків, зокрема, відтермінування укладення нової програми співпраці з МВФ та посилення загроз для макрофінансової стабільності внаслідок рішень українських судів.

Згідно повідомленням, ще двоє членів КМП висловилися за зниження облікової ставки на 250 б.п. до 11,0%.

Вони, серед іншого, зазначали, що більш істотне зниження облікової ставки не несе значних ризиків для припливу вкладів у банки, оскільки трансмісія зміни облікової ставки у процентні ставки банків відбувається з часовим лагом: банки будуть остерігатися різко знижувати ставки, особливо за строковими депозитами населення, оскільки зацікавлені у збережені клієнтів.

Зрештою, ще двоє членів КМП виступили за зниження облікової ставки на 350 б.п. до 10%. На їх думку, є суттєві ризики, що інфляція буде нижчою за прогнозну траєкторію за рахунок відкладеної дії декількох факторів, зокрема, через рішення щодо перегляду адміністративних цін та тарифів завдяки відносно низькій ціні на газ.

Як повідомлялося, НБУ знизив облікову ставку з 31 січня 2020 року до 11% річних.

Детальніше про те, які ризики несе посилення гри Нацбанку проти гривні читайте у матеріалі Mind «Облікова ставка НБУ: чому відбувається примус до послаблення».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті