НБУ та Нацкомфінпослуг домовились про передавання функцій згідно зі спліт

НБУ та Нацкомфінпослуг домовились про передавання функцій згідно зі спліт

Координуватиме взаємодію робоча група з представників регуляторів

НБУ та Нацкомфінпослуг домовились про передавання функцій згідно зі спліт
Фото Julia Berezovska/ Press office NBU

Національний банк України (НБУ) та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України (Нацкомфінпослуг) підписали меморандум для забезпечення передавання функцій державного регулювання та нагляду за небанківськими фінансовими установами від Нацкомфінпослуг до НБУ. Про це повідомляється на веб-сайті Нацбанку.

«Меморандум передбачає: створення робочої групи з представників регуляторів, яка координуватиме  взаємодію НБУ та Нацкомфінпослуг з метою передавання функцій; порядок обміну між інституціями інформацією з кадрових питань, планами роботи Нацкомфінпослуг на 2020 рік, у тому числі щодо запланованої діяльності Нацкомфінпослуг з підготовки проектів регуляторних актів», – зазначається у повідомленні.

Крім того, регулятори домовились про передавання Нацбанку документів та матеріалів, створених Нацкомфінпослуг у процесі виконання своїх повноважень та функцій.

У повідомленні нагадується, що у вересні минулого року було прийнято закон про спліт, згідно з яким з 1 липня 2020 року Нацбанк стане регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій замість Нацкомфінпослуг. Детальніше читайте у матеріалі Mind «Спліт» таки стався: як НБУ отримав нову сировину для реформ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті