Захворіло у світі
951,901 особа
Померло у світі
48,284 особи
Вилікувалось у світі
202,342 особи
Захворіло в Україні
804 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
Уряд видозмінює паперові акцизні марки

Уряд видозмінює паперові акцизні марки

Додається QR-код та штрих-код

Уряд видозмінює паперові акцизні марки

Кабінет Міністрів затвердив зміни до положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, якими запускає проєкт електронної акцизної марки. Про це повідомляється на веб-сайті Міністерства фінансів.

«Паперові акцизні марки видозміняться. На них буде додано 2 елементи: QR-код та штрих-код. Для одержання акцизних марок, перевірки сплати акцизу та звітування виробник використовуватиме Електронний кабінет платника податків. Таким чином паперових заявок на отримання марок з часом не буде», – вказується у повідомленні.

У Мінфіні сподіваються, що використання системи «Електронна акцизна марка» дасть змогу посилити боротьбу із незаконним обігом підакцизних товарів шляхом відстеження руху алкогольних напоїв за допомогою співставлення інформації із бази даних ДПС про видані марки та зчитані реєстраторами розрахункових операцій. Протягом 2019 року з незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв вартістю 154,8 млн грн.

«Вже з 1 квітня 2020 року забезпечується можливість замовлення нового зразка марки через електронний кабінет та з 1 травня 2020-го у вводиться в обіг новий зразок марки акцизного податку для алкогольних напоїв», – повідомили у Мінфіні.

Згідно повідомлення, з 14 лютого стартує розробка відкритого API, що дасть змогу стороннім розробникам створювати власні програмні засоби для сканування акцизних марок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію