В EasyPay дослідили, що найчастіше українці оплачують в терміналах

В EasyPay дослідили, що найчастіше українці оплачують в терміналах

Частіше за усе терміналами користуються люди віком від 26 до 36 років

В EasyPay дослідили, що найчастіше українці оплачують в терміналах
фото EasyPay

Аналітики української фінтех-компанії EasyPay провели дослідження та дійшли висновку, що найчастіше платіжними терміналами українці користуються для оплати мобільного зв’язку, інтернету та поповнення банківської картки готівкою. Про це свідчать результати дослідження.

У відсотковому вираженні топ-5 категорій виглядають наступним чином:

  • Мобільний зв'язок (30%)
  • Інтернет (25%)
  • Поповнення банківської картки готівкою (Cash2card) (25%)
  • Телебачення (12%)
  • Оплата комунальних послуг (8%)

Перелік послуг, якими користуються українці в терміналах, різниться від регіону до регіону. Так, у Київській області найбільш використовувані сервіси: поповнення картки, оплата мобільного зв'язку та оплата кредитів (банки). В Одеській області популярні оплата мобільного зв'язку, поповнення картки і оплата послуг Інтернет. Користувачі з Львівської області в 2019 найчастіше поповнювали картки, платили за мобільний зв'язок і комунальні послуги.

Як показує дослідження, більшість користувачів небанківських терміналів (як EasyPay, так і інших операторів) молоді (26-35 років) і найчастіше проживають у містах з населенням понад 100 000 чоловік, районних і обласних центрах. Таких користувачів терміналів 39% від усього населення України. При цьому, чим менший населений пункт, тим вища частота використання терміналів.

32,9% українців використовують небанківські термінали для платежів «часто» і «періодично». Ще 12% «іноді» користуються сервісом. 45% населення України контактує з терміналами хоча б раз у декілька місяців.

  

В Easy Pay дослідили, що найчастіше українські оплачують в терміналах

Українці обирають термінали, здебільшого, через їх зручний час роботи, а також через їх розташування та швидкість здійснення операції.

В Easy Pay дослідили, що найчастіше українські оплачують в терміналах

Основною причиною зростання популярності терміналів за останні кілька років, аналітики називають,  нездатність традиційних фінансових установ і поштових відділень надати належний рівень сервісу. Як наслідок скорочення філій: так, тільки за 2019 рік українські банки закрили 507 відділень, роком раніше скорочення структурних підрозділів склало 980 відділень. Найчастіше закривають відділення саме в невеликих населених пунктах.

EasyPay – управляє найбільшою в Україні мережею платіжних терміналів. Станом на початок 2020, кількість активних точок становить понад 14 000, а кількість доступних сервісів перевищує 3500. За рік кількість терміналів зросла більш ніж на 2000.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію