Захворіло у світі
1,587,209
Померло у світі
94,850
Вилікувалось у світі
353,291
Захворіло в Україні
1892
Померло в Україні
57
Вилікувалось в Україні
45
Лукашенко розповів, що в Кремлі натякають на об'єднання Білорусі з Росією

Лукашенко розповів, що в Кремлі натякають на об'єднання Білорусі з Росією

Він переконаний, що білоруси будуть проти цього

Лукашенко розповів, що в Кремлі натякають на об'єднання Білорусі з Росією
фото kremlin.ru

Білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що російське керівництво натякало йому на приєднання Білорусі до Росії в обмін на єдині ціни на енергоносії – нафту й газ, передає його слова білоруське державне інформагентство «БелТА».

«Нічого зайвого не вимагаємо, – підкреслив президент. – Але нам кажуть: ми різні країни – натяк на те, що треба, щоб були однією країною. А як можна мати одну країну з Росією? Ви, напевно, чуєте: «Давайте включимо Білорусь до складу Росії».

При цьому Лукашенко висловив упевненість, що жителі країн ніколи не захочуть йти цим шляхом,.

«Ось ви не антиросійські люди, а нормальні білоруси, які поважають росіян. Але постав перед вами питання, чи хочете ви такого об'єднання, щоб Білорусь увійшла до складу Росії, – 120% скажуть «ні», – сказав білоруський лідер. – І найдивніше, що і росіяни мені пишуть листи: «Ні в якому разі не входьте до складу Росії». Але комусь там хочеться, щоб була одна країна, – тоді будуть єдині ціни».

Білорусь продовжить купувати нафту в інших країнах, навіть якщо вона буде дорожча за російську, запевнив Лукашенко: «Щоб щороку 31 грудня не стояти на колінах».

Про план приєднання Білорусі до Росії раніше написав Bloomberg з посиланням на джерела. За даними видання, президент Росії Владімір Путін намагався переконати Лукашенка створити наддержаву, об'єднавши Росію і Білорусію, що дозволило б російському лідерові обійти обмеження президентських термінів і стати лідером нової Союзної держави.

Лукашенко категорично відмовився від такої ідеї, стверджують джерела Bloomberg, близькі до Кремля. Білорусь тепер розплачується за відмову: Росія не погоджується постачати їй нафту на пільгових умовах, зазначило видання.

Публікацію Bloomberg в той же день спростували в Кремлі. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Путін не пропонував Лукашенку об'єднати дві країни. «Вони говорили про поглиблення союзної інтеграції», – сказав Пєсков.

З 1 січня 2020 року російські нафтові компанії припинили постачання нафти до Білорусі. Після переговорів Путіна і Лукашенка в Сочі 7 лютого заступник голови адміністрації Путіна Дмитро Козак повідомив, що Росія не зможе надати Білорусії знижки на нафту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію