Зеленський обговорив з Путіним наступну «нормандську зустріч» і обмін полоненими

Зеленський обговорив з Путіним наступну «нормандську зустріч» і обмін полоненими

Саміт попередньо заплановано на квітень

Зеленський обговорив з Путіним наступну «нормандську зустріч» і обмін полоненими
фото Офіційний сайт Президента України

У п'ятницю, 14 лютого, офіс президента України повідомив про те, що Володимир Зеленський провів телефонні переговори з російським колегою Владіміром Путіним. За даними української сторони, президенти обговорили питання проведення наступного саміту в Нормандські форматі, а також обмін утримуваними особами.

«Сторони обговорили виконання домовленостей, досягнутих під час Нормандського саміту 9 грудня 2019 року в Парижі, а також підготовку до наступної зустрічі лідерів «Нормандської четвірки», – стверджується на офіційному сайті президента України.

«Окремо Володимир Зеленський і Владімір Путін акцентували увагу на процесі звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, а також в Російській Федерації», – йдеться в повідомленні. Також стверджується, що заради реалізації досягнутих домовленостей «сторони погодилися активізувати роботу на рівні Тристоронньої контактної групи в Мінську».

Напередодні Андрій Єрмак, глава офісу президента України, повідомив, що перед наступним Нормандським самітом, який попередньо має відбутися в квітні, можлива особиста зустріч Зеленського і Путіна.

Якщо президент України «бачитиме, що ця зустріч є необхідною, що вона може стати кроком до отримання дієвих результатів від переговорів у Нормандські форматі, ми цього не виключаємо», – заявив Єрмак українським ЗМІ.

Нагадаємо, попередній обмін полоненими і утримуваними особами було проведено 29 грудня. Володимир Зеленський повідомив, що в рамках обміну з сепаратистами «81 українець і українка отримали свободу», з них «п'ятеро заради своїх близьких залишилися на тимчасово окупованих територіях». Україна передала так званим «ДНР» і «ЛНР» 124 людини. Ще 47 осіб відмовилися брати участь в обміні і їхати на територію самопроголошених республік.

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська тоді заявила, що продовжуватиме роботу з підготовки звільнення ще близько 300 українців.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло