ОАЕ стали першою арабською країною, яка має атомну станцію

ОАЕ стали першою арабською країною, яка має атомну станцію

Реалізація проєкту коштує понад $20 млрд

ОАЕ стали першою арабською країною, яка має атомну станцію
Фото: IAEA Imagebank - Flickr

Влада Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) видала ліцензію на запуск першого енергоблоку атомної електростанції Барака. Про це повідомив представник ОАЕ в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) Хамад аль-Каабі, передає DW.

«Це історичний момент для ОАЕ, що стали першою арабською країною в регіоні, яка має атомну станцію», – сказав аль-Каабі.

Перша арабська АЕС розташована на заході ОАЕ, на узбережжі Перської затоки. У січні 2020 року влада ОАЕ повідомляла, що перший струм станція має дати вже за кілька місяців.

Спорудженням енергооб'єкта займається спеціально створений для цього консорціум за участі південнокорейської компанії Korea Electric Power Corporation. Реалізація проєкту коштує понад $20 млрд. Планувалося, що станція запрацює у 2017 році, однак введення її в експлуатацію постійно відкладалося.

Після приєднання до енергомережі всіх чотирьох енергоблоків, потужність АЕС сягне 5,6 гігаватт, що покриватиме близько 25% потреб країни в електроенергії.

Нагадаємо: минулого року РФ відправила перший в світі атомний плавучий енергоблок «Академік Ломоносов» з Мурманська до місця постійної роботи – на Чукотку. У західних ЗМІ його охрестили «плавучим Чорнобилем» і «ядерним «Титаніком».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло