Захворіло у світі
1,275,856
Померло у світі
69,514
Вилікувалось у світі
262,999
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
Майже чверть ВВП України в тіні – дослідження Ernst & Young

Майже чверть ВВП України в тіні – дослідження Ernst & Young

Показник враховує домашнє виробництво для власного кінцевого використання

Майже чверть ВВП України в тіні – дослідження Ernst & Young
Фото Rene Böhmer / unsplash.com

Четверту частину від офіційного ВВП України становлять тіньові операції. Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ) у понеділок з посиланням на дослідження Ernst & Young.

«846 млрд гривень або 23,8% від офіційного ВВП за 2018 рік, перебуває в тіні, з них: 19,7% ВВП (702 млрд грн) становить готівкова тіньова економіка, 4,1% ВВП (144 млрд грн) – домашнє виробництво товарів для власного кінцевого використання, тобто – негрошова тіньова економіка», – вказується у повідомленні

Згідно з повідомленням, в Україні 26,2% обсягу готівкової тіньової економіки (5,3% ВВП або 190 млрд грн) це наслідкова тіньова економіка, де ініціаторами розрахунку готівкою є і продавець, і покупець. 

Разом з тим, 73,8% загального обсягу української тіньової економіки (14,4% ВВП – 512 млрд грн) – це пасивна тіньова економіка, ініціатором якої є продавець.

За оцінкою НБУ, стимулювання безготівкових електронних розрахунків має суттєво зменшити саме рівень пасивної тіньової економіки: попередні дослідження у європейських країнах підтверджують, що збільшення частки безготівкових платежів на 100% сприяє зменшенню рівня тіньової економіки на 0,6 – 3,7% від ВВП, а державні доходи збільшуються на 0,1 – 0,8% від ВВП.

У повідомленні також зазначається, що за даними Mastercard, сьогодні лише 38% малого та середнього бізнесу в Україні надають клієнтам можливість оплати за товари та послуги безготівково, тобто 62% підприємств працюють виключно з готівкою.

Як повідомлялося, кожна четверта активна платіжна картка в Україні вже безконтактна або токенізована.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію