Захворіло у світі
1,140,327 осіб
Померло у світі
60,887 осіб
Вилікувалось у світі
233,930 осіб
Захворіло в Україні
1096 осіб
Померло в Україні
28 осіб
Вилікувалось в Україні
23 особи
В Україну їде експертна місія МВФ

В Україну їде експертна місія МВФ

Сторони запланували технічні обговорення

В Україну їде експертна місія МВФ
фото УНІАН

Міжнародний валютний фонд, глава якого Крісталіна Георгієва 15 лютого в Мюнхені обговорила з президентом Володимиром Зеленським підготовку нової програми співпраці, направив до Києва групу експертів.

«Команда в складі кількох експертів Міжнародного валютного фонду відвідає Київ для проведення технічних обговорень політики, спрямованої на досягнення потужного зростання і забезпечення стабільності», – йдеться в повідомленні постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, передає Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо: 17 лютого цього року завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі – SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати по ній лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв'язку зі зміною президента і уряду країни після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Як повідомлялося, МВФ погодився надати Україні $5,5 млрд: кошти надаватимуться Україні протягом трьох років. 

Разом з тим, Україна має виконати попередні умови для отримання траншу МВФ. 

Одним з принципових питань є врегулювання юридичних перспектив ПриватБанку: відповідний урядовий законопроект (№2571). МВФ вимагає від українського уряду прогресу у питанні стягнення компенсації з екс-власників націоналізованого ПриватБанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію