Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
НБУ перевірить дотримання прав військовослужбовців банками

НБУ перевірить дотримання прав військовослужбовців банками

Банки не повинні нараховувати військовим проценти за кредитами

НБУ перевірить дотримання прав військовослужбовців банками
Фото Facebook Міноборони

Національний банк України (НБУ) планує перевірити виконання банками законодавчої вимоги про імунітет військовослужбовців від нарахування процентів за кредитами, а також штрафів за несвоєчасне погашення. Про це повідомляється на веб-сайті НБУ у четвер.

«Кредит військовослужбовця фактично заморожується на час проходження ним військової служби. Військовий має змогу тимчасово не виплачувати тіло кредиту, а банк не нараховує проценти та штрафи за прострочення виплат», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, упродовж останніх п’яти місяців до Нацбанку надійшло понад 100 звернень військовослужбовців, які скаржаться на нарахування банками відсотків та штрафів за їх кредитами в період військової служби. На початку 2020 року такі звернення почастішали: скаржаться на 17 банків.

«Приблизно у 60% випадків проблему було вирішено позитивно для споживачів – банки списали неправомірно нараховані відсотки. Решта випадків наразі вирішуються. Нацбанк перевірить дотримання прав військовослужбовців двома банками, на які скаржилися найчастіше, під час запланованих у поточному році перевірок цих банків», – зазначається у повідомленні.

В НБУ підкреслили, що така вимога розповсюджуються не лише на банки, а й на небанківські фінансові установи.

Як повідомлялося, кількість скарг у фінсекторі у 2019 році зросла на 25%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті