Захворіло у світі
1,292,564
Померло у світі
70,798
Вилікувалось у світі
271,013
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
Суд зобов’язав НБУ відновити діяльність неплатоспроможного банку «Союз»

Суд зобов’язав НБУ відновити діяльність неплатоспроможного банку «Союз»

Суди продовжують реанімовувати «зомбі» банки, говорять в Нацбанку

Суд зобов’язав НБУ відновити діяльність неплатоспроможного банку «Союз»
фото Shutterstock

Шостий апеляційний адміністративний суд рішенням від 19 лютого 2020 року відмовив у задоволенні апеляційної скарги Національного банку України (НБУ) і залишив в силі рішення першої інстанції від 6 листопада 2019 року про відновлення діяльності неплатоспроможного банку «Союз».

Як повідомила пресслужба НБУ у Facebook, регулятор має намір подати касаційну скаргу після отримання повного тексту відповідного рішення.

«Це вже третє коло розгляду справи банку «Союз» у судах. Цей банк було виведено з ринку у березні 2016 року через систематичні порушення законодавства у сфері фін моніторингу», – йдеться в повідомленні.

Також НБУ розповів, що акціонер банку Сергій Дядечко не погодившись з рішенням регулятора, звернувся з позовом до Національного банку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. У своєму позові він просив скасувати рішення про виведення банку з ринку, а також зобов’язати НБУ вчинити всі необхідні дії для відновлення функціонування банку «Союз». Отже, суди першої та апеляційної інстанції наразі ухвалили рішення про незаконність виведення банку з ринку.

«Водночас Національний банк вкотре наголошує, що законодавством не передбачено механізму відновлення діяльності банку, зокрема за рішенням суду», – підкреслив регулятор.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію