Мінекоенерго обурене «захмарною» зарплатнею глави «Укргідроенерго», на підприємстві відреагували (ОНОВЛЕНО)

Мінекоенерго обурене «захмарною» зарплатнею глави «Укргідроенерго», на підприємстві відреагували (ОНОВЛЕНО)

З липня 2019 року зарплатня гендиректора виросла більш, ніж утричі

Мінекоенерго обурене «захмарною» зарплатнею глави «Укргідроенерго», на підприємстві відреагували (ОНОВЛЕНО)
фото menr.gov.ua/

Мінекоенерго стало відомо, що керівнику «Укргідроенерго» рішенням наглядової ради в грудні 2019 року було нараховано та виплачено  понад 3 млн грн премії. За рік сума отриманої  винагороди топ – чиновника склала понад 10 млн грн – це майже  $430 тис без урахування заробітної плати.

Як повідомляє пресслужба міністерства, водночас заробітна плата генерального директора «Укргідроенерго» з липня 2019 року зросла більше, ніж утричі, таким чином, загальний дохід високопосадовця за рік склав $647 800.

«Зараз заробітна плата керівника ПрАТ «Укргідроенерго» становить 781 960 грн на місяць. Варто нагадати, що за інформацією з відкритих джерел,  зарплата президента США Дональда Трампа становить $400 000 на рік», – йдеться у повідомленні.

В Міністерстві пояснили, що розмір премій та посадовий оклад керівного складу «Укргідроенерго» визначається та встановлюється наглядової радою, яка була створена влітку 2019 року ще попереднім урядом. 17 липня розпорядженням експрем’єрміністра Володимира Гройсмана були призначені чотири незалежні члена наглядової ради після чого був підписаний новий контракт з керівником  «Укргідроенерго», за яким посадовий оклад гендиректора виріс більше, ніж втричі. Також саме з липня можна спостерігати початок виплат мільйонних премій керівникам підприємства. 

«Мінекоенерго не погоджується з такими діями і вважає неприпустимим нарахування та виплату захмарних  і безпідставних грошових винагород у той час, коли прожитковий мінімум в країні станом на 1 січня 2020 року становить  2027 грн», – наголошується в повідомленні.

У зв’язку з цим,  3 лютого 2020 року наказом Міністра енергетики та захисту довкілля України було достроково припинено повноваження  члена Наглядової ради «Укргідроенерго» Гвоздія Валентина та оголошено конкурсний відбір на зазначену посаду.

Відповідно до чинного законодавства Мінекоенерго, як єдиний акціонер «Укргідроенерго»,  може приймати рішення про дострокове припинення повноважень будь-якого члена Наглядової ради.

Як повідомлялось, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук пообіцяв прив’язати зарплати міністрів та інших високопосадовців до середньої по Україні. 

Окрім того, прем’єр поінформував президента Володимира Зеленського про те, що уряд ухвалив рішення звернутися до наглядової ради НАК «Нафтогаз України» з проханням утриматися від виплат великих премій керівництву цієї компанії та розглянути питання про їхній перегляд у бік зменшення.

При цьому прес-служба Укргідроенерго надіслала своє пояснення стосовно цієї ситуації, вказавши при цьому посилання на документи Кабміну, за якими нараховується зарплата директорів державних установ.

«Сьогодні, 26 лютого, Мінекоенерго опублікувало маніпулятивну заяву, що не підтримує виплати у 2019 році керівнику Укргідроенерго. Цифри, вказані в заяві, безпідставно та суттєво викривлені. Зазначимо, що визначення розміру винагороди, тобто посадового окладу, квартальних та річної премії генеральному директору Укргідроенерго здійснюється виключно в межах визначених постановою Кабінету Міністрів України*. Фактичний розмір винагороди визначався та був погоджений Міненерговугілля (нині – Мінекоенерго) на підставі наказів профільного Міністерства, зареєстрованих в Мінюсті в установленому порядку**.

З 1 липня 2019 року розмір винагороди визначається відповідно до Положення про винагороду виконавчого органу Укргідроенерго, затвердженого рішенням Наглядової ради Укргідроенерго, оформленого протоколом згідно зі Статутом виключно на умовах та в розмірах, визначених на підставі наказів Міністерства**.

Таким чином, Наглядова Рада Укргідроенерго не встановлювала іншої методології чи нових розмірів винагороди генеральному директору компанії. Критерії та показники до визначення винагород керівників державних компаній були затверджені Кабміном ще у 1999 році. Сама ж методологія визначення розміру танарахування була розроблена і затверджена акціонером – державою, в особі профільного Міністерства! І вона є діючою.

Крім того, перегляд розміру посадового окладу гендиректора залежить від росту тарифної ставки робітника основного виробництва в Укргідроенерго або суттєвого покращення основних показників діяльності Товариства, що підтверджується реальними даними фінансової звітності, затверджується органом управління, в межах компетенція якого знаходиться дане питання.

«Товариство самостійно не переглядає та не встановлює посадовий оклад та розмір винагороди генеральному директору компанії. Я також вважаю, що затверджена методологія не відповідає реаліям. Затвердіть нову методологію, і вона буде впроваджена, відповідно, ми зменшимо заробітні плати керівництва», – зазначає генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Укргідроенерго, яке входить до ТОП-10 найефективніших державних підприємств, висловлює сподівання на більш якісну і результативну співпрацю з Мінекоенерго, оскільки після зміни складу членів міністерства жодних фахових рекомендацій щодо робочого процесу і спільної роботи,окрім кадрових побажань, не було надано.

*Постанова Кабінету міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств» зі змінами та доповненнями

** Наказ Міненерговугілля від 12.01.2017 № 16, зареєстрований Міністерством юстиції України 12.05.2017 за №597\30645

Наказ Міненерговугілля від 10.08.2018 № 413, зареєстрований Міністерством юстиції України 03.09.2018 за №1003\32455».


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті