Нерезиденти втрачають інтерес до ОВДП – фінансисти

Нерезиденти втрачають інтерес до ОВДП – фінансисти

Впливає зниження ставок та коронавірус

Нерезиденти втрачають інтерес до ОВДП – фінансисти
Фото shutterstock.com

Нерезиденти втрачають інтерес до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) через негативні очікування від коронавірусу на зовнішніх ринках і зниження відсоткових ставок. Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на опитування фінансистів.

«Те, що останні аукціони Мінфіну пройшли без участі нерезидентів, істотно вплинуло на обсяги залучених коштів. В цілому, у нас були очікування, що в першому кварталі поточного року нерезиденти почнуть покидати український ринок. В кінці минулого року було зрозуміло, що облікова ставка НБУ і ставки по ОВДП будуть знижуватися, відповідно купівля ОВДП в 2020 році була б менш вигідною інвестицією, ніж в 2019», – цитується у повідомленніаналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко.

Згідно з повідомленням, те, що інвестори-нерезиденти на даний момент вирішили утриматися від подальшого інвестування в українські ОВДП може мати кілька причин: перегляд портфельної політики, оновлення оцінки політичних ризиків, ризики, пов'язані зі спалахом коронавірусу.

«Головною причиною є не коронавірус, а різке зниження облікової ставки НБУ до рівня 11%, що відповідно призвело до зниження ставок Мінфіну із залучення ресурсів в ОВДП. Діапазон ставок 9,5-10% вже не є настільки привабливим для іноземних інвесторів, виходячи з високих ризиків нашої країни», – вважає директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабіна.

У повідомленні зазначається, що банкіри та аналітики прогнозують збереження курсу гривні на рівні 24,3-24,8 грн/$ у березні. 

Як повідомлялося, НБУ наполягає на фундаментальному характері зміцнення гривні у 2019 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло