Цей рік може стати найгіршим для світової економіки з часів кризи 2008 – Bank of America

Цей рік може стати найгіршим для світової економіки з часів кризи 2008 – Bank of America

Найбільший вплив на економіку має епідемія коронавірусу

Цей рік може стати найгіршим для світової економіки з часів кризи 2008 – Bank of America
фото www.flickr.com/photos/intherough/15625436951

Глобальне економічне зростання в 2020 році, ймовірно, буде найгіршим з часі світової кризи 2008 року через коронавірус та низку інших факторів. Про це повідомляє CNBC із посиланням на дані Bank of America.

Прогнозується, що ріст ВВП у всьому світі уповільниться до 2,8%, що стане першим найнижчим показником після 3% в середині 2009 року.

Найбільше на темпи економічного зростання вплине спалах коронавірусу, який призвів до стрімкого зниження економічної активності в КНР. Економісти BofA говорять, що на зростання також впливає торгова війна між США та Китаєм, політична невизначеність в Японії та деяких країнах Південної Америки.

«Тривалі проблеми в Китаї негативно позначаться на світових ланцюжках поставок. Слабкі туристичні потоки стануть ще одним «зустрічним вітром» для Азії. Обмежені спалаху (коронавірусу), схожі на той, що в Італії, можливі в багатьох країнах, що призведе до нових карантинних заходів. Це теж не сприяє впевненості», – цитує CNBC аналітика банку Адітья Бхаве.

BofA очікує уповільнення економічного зростання Китаю до 5,2% в 2020, тоді як в 2019 він становив 5,9%. Очікується, що світовий ВВП, не включаючи КНР, зросте всього на 2,2%, що також є найнижчим показником з часів світової кризи.

Економісти поки що не прогнозують рецесію, замість цього вони розглядають нинішній процес як частину більш широкої тенденції уповільнення, викликаної численними факторами, які можуть погіршитись президентськими виборами у США цього року і впливом трогової війни між Сполученими Штатами та Китаєм. Тиск на зростання також чинить і більш жорстка політика центрального банку.  

Нагадаємо: світові ринки увійшли в рекордне падіння з часів 2008 року.

Bloomberg зокрема, пророкує, що глобальні компанії за цей тиждень втратять 10% капіталізації і що вона стане для них найгіршою з кризи 2008 року.

Детальніше читайте у матеріалі Mind: «Тиждень втрат: як коронавірус «скосив» у бірж $6 трлн».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло