Євросоюз хоче змусити виробників смартфонів зробити батареї змінними

Євросоюз хоче змусити виробників смартфонів зробити батареї змінними

Це дозволить зменшити кількість електронних пристроїв, які йдуть на звалище

Євросоюз хоче змусити виробників смартфонів зробити батареї змінними
фото DR

Журналісти голландської газети Het Financieele Dagblad оприлюднили чорновий варіант документа Єврокомісії, який буде представлений на відкрите обговорення в наступному місяці. У ньому йдеться про намір ЄС ввести нові вимоги до виробників смартфонів, планшетів і навушників – вони повинні почати оснащувати свою техніку легко замінними акумуляторами, передає HighTech Plus.

Цей захід спрямований на скорочення кількості використаних батарей, які осідають на сміттєзвалищах.

Багато виробників смартфонів запечатують відділення для акумуляторів, щоб користувачі не могли самі замінити акумулятор. Так робить, наприклад, Samsung з усіма своїми телефонами, починаючи з Galaxy S6. Більше того, деякі з компаній навіть не продають змінні батареї в роздріб, поширюючи їх тільки через спеціалізовані сервісні центри, як це робить Apple.

Таким чином, вони безпосередньо стимулюють збільшення обсягів електронних відходів, змушуючи клієнтів купувати нову техніку і викидати стару, замість того щоб просто замінити батарею.

За оцінками ЄС, тільки за 2016 рік країни-учасниці викинули 12,3 млн тонн електронних відходів – в середньому, 16,6 кг на людину.

Можливі терміни введення норми про змінних акумуляторів поки що невідомі.

У січні Apple вже висловлювалася на цю тему, коли мова зайшла про стандартизацію роз'ємів коннектора Lightning для портативної техніки. Компанія заявила, що закони, які змушують вводити єдині норми, «гальмують інновації». ЄС тоді відхилила заперечення Apple.

Нагадаємо, IBM створила акумулятор без кобальту, матеріали для якого можна добувати з морської води.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті