10 мільярдерів, які втратили найбільше грошей через коронавірус за тиждень

10 мільярдерів, які втратили найбільше грошей через коронавірус за тиждень

Десять мільярдерів зі списку Forbes втратили в сумі приблизно $83,4 млрд

10 мільярдерів, які втратили найбільше грошей через коронавірус за тиждень
Уоррен Баффетт
фото DR

Найбагатші люди світу постраждали від паніки на ринках, викликаної поширенням коронавірусу по континентах. Останній тиждень лютого для фондових ринків став найгіршим після фінансової кризи 2008 року. Десять мільярдерів зі списку Forbes втратили в сумі приблизно $83,4 млрд. Втрати ще десятків мільярдерів оцінюються в сотні мільйонів доларів, передає Forbes.

  1. Джефф Безос, Amazon – $14,1 млрд
  2. Уоррен Баффет, Berkshire Hathaway – $9,8 млрд
  3. Ілон Маск, Tesla – $8,5 млрд
  4. Марк Цукерберг, Facebook – $8,5 млрд
  5. Ларрі Еллісон, Oracle – $7,7 млрд
  6. Бернар Арно, LVMH – $7,4 млрд
  7. Ларрі Пейдж, Alphabet – $7,3 млрд
  8. Сергій Брін, Alphabet – $7 млрд
  9. Білл Гейтс, Microsoft – $6,6 млрд
  10. Амансіо Ортега, Inditex – $6,1 млрд

Найбагатша людина в світі, Джефф Безос, втратив минулого тижня $14,1 млрд – більше, ніж будь-хто інший з рейтингу Forbes. На закритті торгів у п'ятницю капітал Безоса оцінювався в $113,6 млрд. Через закриття фабрик у Китаї Amazon вже зараз турбується про те, як забезпечити достатню кількість товарів до щорічного розпродажу – так званого Prime Day, який запланований на липень. Нещодавно ритейлер закликав сторонніх продавців, які розміщують продукцію на його сайті, готуватися до «збоїв у ланцюжку поставок через події в Китаї».

Статки Уоррена Баффета зменшилася на $9,8 млрд – до $80,3 млрд. У понеділок Баффет заявив в інтерв'ю телеканалу CNBC, що паніка через коронавірус не вплине на його стратегію. «Ми купуємо бізнес, щоб володіти ним протягом 20-30 років, – сказав Баффет. – Ми вважаємо, що коронавірус не вплине на інвестиції в перспективі 20 або 30 років».

Виробник електромобілів Tesla в січні обігнав Volkswagen за ринковою вартістю. Але на минулому тижні Ілон Маск налетів на лежачий поліцейський – його статки знизилися на $ 8,9 млрд, до $34,7 млрд. Коронавірус, швидше за все, зірве план агресивного розвитку Tesla в Китаї. Через епідемію компанія була змушена закрити свій новий завод в Шанхаї на два тижні.

Акції Microsoft, які до цього демонстрували впевнене зростання, на цьому тижні різко подешевшали. Капіталізація Microsoft, яка 30 січня досягла рекордно високого рівня, впала на $53 млрд після того, як компанія попередила інвесторів, що не зможе виконати квартальний прогноз по продажах через проблеми у її постачальників в Китаї. Статки співзасновника Microsoft Білла Гейтса скоротилися на $6,6 млрд. Зараз він на другому місці в списку найбагатших людей світу.

В Європі мільярди втратили фешен-магнати Амансіо Ортега і Бернар Арно. Понад 33% всього одягу та текстилю виробляється в Китаї, і спалах коронавірусу порушив ланцюжки поставок як брендам класу люкс, так і мас-маркету. Капітал Арно зменшився на $7,4 млрд – до 97,8 млрд після того, коли впали акції його компанії LVMH. Іспанський мільярдер Амансіо Ортега, власник Zara, втратив $6,1 млрд: його статки скоротилися до $70,9 млрд.

За останніми даними, в світі підтверджено майже 87 000 випадків зараження, а кількість загиблих наближається до 3000. Побоювання щодо впливу коронавірусу на світову економіку минулого тижня стали причиною масового розпродажу акцій по всьому світу. Індекси Shanghai Composite і Euro Stoxx 50 впали на 5,2% і 12,4% відповідно. У США індекс Dow Jones з минулої п'ятниці втратив близько 3500 пунктів, або 12,4%. Це найсерйозніше тижневе падіння індексу після фінансової кризи 2008 року. У четвер Dow Jones втратив майже 1200 пунктів, показавши найбільше падіння за день в історії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло