У КНР набув чинності закон, що забороняє писати в інтернеті негатив про Китай
Закон дозволить приховувати інформацію про коронавірус

Китай прийняв новий закон, що забороняє людям публікувати в Інтернеті негативну інформацію, і його можна використовувати для придушення новин про коронавірус, передає Business Insider.
У Китаї прийнято новий закон, який дозволяє людям розміщувати в Інтернеті тільки «позитивний» контент про країну. Положення про управління екосистемою інформаційного контенту в Інтернеті набули чинності в неділю 2 березня.
Закон покликаний «створити позитивну онлайн-екосистему» і «зберегти національну безпеку», йдеться в урядовому документі.
Закон ділить онлайн-контент на три групи: «надихаючий», «негативний» і «незаконний».
Згідно з новим законом, незаконним є «поширення чуток», «руйнування економічного або соціального порядку», «підрив національного режиму» і «руйнування національної єдності».
Негативний контент включає в себе «сенсаційні заголовки» і будь-який «інший контент, який негативно впливає на інформаційну онлайн-екосистему».
Надихаючий контент включає в себе «поширення і пояснення партійної доктрини», «поширення економічних і соціальних досягнень» та «інший позитивний і корисний контент».
На думку Джеремі Даума, головного редактора правового проекту China Law Translate, нові умови «гнітюче розпливчасті і ними легко зловживати».
Закон також забороняє людям поширювати чутки і «ображати, погрожувати й обманювати людей».
Громадяни Китаю піддали критиці новий закон про соціальні мережі.
«У майбутньому будуть тільки хороші новини і ніяких поганих», – прокоментував один з мешканців Китаю, повідомляє видання.
Західні ЗМІ не раз критикували владу КНР за жорстку цензуру і порушення свободи слова. Тепер же, під час епідемії коронавірусу, до цих докорів додалися звинувачення про спроби приховати дійсний стан справ і заткнути рот лікарям, що говорять правду. Як пише BI, мінімум п'ять медиків і журналістів з КНР, які критикували діяльність уряду в соцмережах, були арештовані, зникли або затихли.
Нагадаємо, згідно з доповіддю Австралійського інституту стратегічної політики, Китай використовує примусову працю уйгурів на заводах Nike, Zara, Adidas та інших світових брендів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].