У КНР набув чинності закон, що забороняє писати в інтернеті негатив про Китай

У КНР набув чинності закон, що забороняє писати в інтернеті негатив про Китай

Закон дозволить приховувати інформацію про коронавірус

У КНР набув чинності закон, що забороняє писати в інтернеті негатив про Китай
фото pixabay.com

Китай прийняв новий закон, що забороняє людям публікувати в Інтернеті негативну інформацію, і його можна використовувати для придушення новин про коронавірус, передає Business Insider.

У Китаї прийнято новий закон, який дозволяє людям розміщувати в Інтернеті тільки «позитивний» контент про країну. Положення про управління екосистемою інформаційного контенту в Інтернеті набули чинності в неділю 2 березня.

Закон покликаний «створити позитивну онлайн-екосистему» і «зберегти національну безпеку», йдеться в урядовому документі.

Закон ділить онлайн-контент на три групи: «надихаючий», «негативний» і «незаконний».

Згідно з новим законом, незаконним є «поширення чуток», «руйнування економічного або соціального порядку», «підрив національного режиму» і «руйнування національної єдності».

Негативний контент включає в себе «сенсаційні заголовки» і будь-який «інший контент, який негативно впливає на інформаційну онлайн-екосистему».

Надихаючий контент включає в себе «поширення і пояснення партійної доктрини», «поширення економічних і соціальних досягнень» та «інший позитивний і корисний контент».

На думку Джеремі Даума, головного редактора правового проекту China Law Translate, нові умови «гнітюче розпливчасті і ними легко зловживати».

Закон також забороняє людям поширювати чутки і «ображати, погрожувати й обманювати людей».

Громадяни Китаю піддали критиці новий закон про соціальні мережі.

«У майбутньому будуть тільки хороші новини і ніяких поганих», – прокоментував один з мешканців Китаю, повідомляє видання.

Західні ЗМІ не раз критикували владу КНР за жорстку цензуру і порушення свободи слова. Тепер же, під час епідемії коронавірусу, до цих докорів додалися звинувачення про спроби приховати дійсний стан справ і заткнути рот лікарям, що говорять правду. Як пише BI, мінімум п'ять медиків і журналістів з КНР, які критикували діяльність уряду в соцмережах, були арештовані, зникли або затихли.

Нагадаємо, згідно з доповіддю Австралійського інституту стратегічної політики, Китай використовує примусову працю уйгурів на заводах Nike, Zara, Adidas та інших світових брендів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті