Захворіло у світі
5,471,768
Померло у світі
344,911
Вилікувалось у світі
2,223,523
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Кабмін затвердив порядок здешевлення кредитів для аграріїв

Кабмін затвердив порядок здешевлення кредитів для аграріїв

Кредити виділятимуться на придбання землі, поточні та капітальні інвестиції та на розвиток тваринництва

Кабмін затвердив порядок здешевлення кредитів для аграріїв
фото pixabay.com

Уряд підтримав проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів».

Як повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку, держпідтримка надасть доступ с/г виробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5 %. Кредити виділятимуться на придбання землі, поточні та капітальні інвестиції та на розвиток тваринництва. 

Постановою пропонується внесення змін щодо отримання державної підтримки шляхом здешевлення кредитів. Зокрема, для оптимізації програми підтримки та забезпечення прозорості буде запроваджене обмеження за кредитними субсидіями у розмірах:

  • до 15 млн грн на 1 суб'єкта в тваринництві;
  • до 5 млн грн – позичальникам, які мають чистий дохід до 20 млн грн.

Спрямування коштів, як повідомили в міністерстві, відбуватиметься через уповноважений банк (один клієнт – один уповноважений банк). Компенсація не надаватиметься учасникам за кредитами, які здешевлюються за програми «Доступні кредити 5,7,9 %». Також не буде конкурсних комісій при облдержадміністраціях. 

Нагадаємо: раніше стало відомо, що уряд у 2020 році планує обмежити державну підтримку аграріїв на рівні 50 млн грн на одного суб'єкта з урахуванням пов'язаних осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті