Англійський суд підтвердив обмежений характер виплат ПриватБанку за єврооблігаціями
У разі визнання судом процедури «bail-in» банк не буде зобов'язаний здійснювати жодних виплат

Високий суд Англії та Уельсу підтвердив та роз'яснив рішення, затверджені Лондонським міжнародним арбітражним судом (ЛМАС) 13 червня 2019 року в рамках проваджень щодо єврооблігацій ПриватБанку, випущених у 2010 та 2013 роках. У відповідності до проголошеного рішення, в разі вступу в силу арбітражного рішення ПриватБанк буде зобов'язаний здійснити виплату за своїми єврооблігаціями тільки обмеженому класу власників. Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.
«Англійський cуд дійшов висновку, що, з огляду на незаконність дій колишніх власників відносно облігацій, яку було остаточно встановлено арбітражним судом і на підставі якої були ухвалені арбітражні рішення, та враховуючи положення договорів про довірче управління, на які покладається довірчий управитель, довірчий управитель має право здійснити виплати відповідно до механізму, передбаченому в арбітражних рішеннях, і не нестиме відповідальності у зв'язку з цим перед кінцевими власниками рахунків», – зазначається в повідомленні ПриватБанку.
У пресслужбі також пояснили, що будь-які виплати, які ПриватБанк зобов'яжуть сплатити за рішенням суду, будуть істотно меншими за сукупну суму вимог, заявлених довірчим управителем в арбітражних провадженнях.
«У разі успіху лінії захисту ПриватБанку щодо визнання процедури «bail-in» банк не буде зобов'язаний здійснювати жодних виплат взагалі», – зазначили в пресслужбі.
Як повідомляє Financial Club, y своїх арбітражних рішеннях суд визнав обґрунтованими доводи ПриватБанку щодо незаконності і, як результат, ухвалив, що ПриватБанк не буде зобов'язаний здійснювати виплати за облігаціями, випущеними як у 2010 році, так і 2013 році, кінцевими держателями яких є певні особи, пов'язані з колишніми власниками, або особи, що діють в їхніх інтересах.
Водночас, будь-яке зобов'язання ПриватБанку здійснити виплати за арбітражними рішеннями залежить від розгляду іншої лінії захисту ПриватБанку, пов'язаної з визнанням процедури «bail-in», щодо якої арбітражний суд ще не винес рішення.
Нагадаємо: у 2018 році Лондонський суд визнав, що ПриватБанк став жертвою масштабних шахрайських дій – на суму від $329 млн до $1,2 млрд, але він дійшов висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів. У зв’язку із цим рішенням банк подав апеляцію.
Влітку 2018 року Високий суд Лондона провів низку слухань за позовом банку до колишніх власників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].