Захворіло у світі
5,410,288
Померло у світі
345,104
Вилікувалось у світі
2,169,005
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Англійський суд підтвердив обмежений характер виплат ПриватБанку за єврооблігаціями

Англійський суд підтвердив обмежений характер виплат ПриватБанку за єврооблігаціями

У разі визнання судом процедури «bail-in» банк не буде зобов'язаний здійснювати жодних виплат

Англійський суд підтвердив обмежений характер виплат ПриватБанку за єврооблігаціями
Фото: 5.ua

Високий суд Англії та Уельсу підтвердив  та роз'яснив рішення, затверджені Лондонським міжнародним арбітражним судом (ЛМАС) 13 червня 2019 року в рамках проваджень щодо єврооблігацій ПриватБанку, випущених у 2010 та 2013 роках. У відповідності до проголошеного рішення, в разі вступу в силу арбітражного рішення ПриватБанк буде зобов'язаний здійснити виплату за своїми єврооблігаціями тільки обмеженому класу власників. Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

«Англійський cуд дійшов висновку, що, з огляду на незаконність дій колишніх власників відносно облігацій, яку було остаточно встановлено арбітражним судом і на підставі якої були ухвалені арбітражні рішення, та враховуючи положення договорів про довірче управління, на які покладається довірчий управитель, довірчий управитель має право здійснити виплати відповідно до механізму, передбаченому в арбітражних рішеннях, і не нестиме відповідальності у зв'язку з цим перед кінцевими власниками рахунків», – зазначається в повідомленні ПриватБанку.

У пресслужбі також пояснили, що будь-які виплати, які ПриватБанк зобов'яжуть сплатити за рішенням суду, будуть істотно меншими за сукупну суму вимог, заявлених довірчим управителем в арбітражних провадженнях.

«У разі успіху лінії захисту ПриватБанку щодо визнання процедури «bail-in» банк не буде зобов'язаний здійснювати жодних виплат взагалі», – зазначили в пресслужбі.

Як повідомляє Financial Club, y своїх арбітражних рішеннях суд визнав обґрунтованими доводи ПриватБанку щодо незаконності і, як результат, ухвалив, що ПриватБанк не буде зобов'язаний здійснювати виплати за облігаціями, випущеними як у 2010 році, так і 2013 році, кінцевими держателями яких є певні особи, пов'язані з колишніми власниками, або особи, що діють в їхніх інтересах.

Водночас, будь-яке зобов'язання ПриватБанку здійснити виплати за арбітражними рішеннями залежить від розгляду іншої лінії захисту ПриватБанку, пов'язаної з визнанням процедури «bail-in», щодо якої арбітражний суд ще не винес рішення.

Нагадаємо: у 2018 році Лондонський суд визнав, що ПриватБанк став жертвою масштабних шахрайських дій – на суму від $329 млн до $1,2 млрд, але він дійшов висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів. У зв’язку із цим рішенням банк подав апеляцію.

Влітку 2018 року Високий суд Лондона провів низку слухань за позовом банку до колишніх власників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті