Долар може подорожчати на 20-30% через наслідки пандемії COVID-19 - Bloomberg

Долар може подорожчати на 20-30% через наслідки пандемії COVID-19 - Bloomberg

Під найбільшим ударом опиняться турецька ліра і російський рубль

Долар може подорожчати на 20-30% через наслідки пандемії COVID-19  - Bloomberg
фото Shutterstock

Якщо падіння котирувань на фондовому ринку США в результаті пандемії коронавірусу COVID-19 виявиться настільки ж сильним, як при світовій кризі 2007-2008 років, то вартість валют багатьох країн з ринками, що розвиваються, може впасти ще сильніше, пише Bloomberg.

Розрахунки аналітиків показують, що в найбільш вразливому становищі перебувають валюти країн з дефіцитом поточного рахунку і неліквідними фінансовими ринками.

Валюти цих країн вже й так просіли, однак існує загроза продовження падіння. Хоча з валютами країн, що розвиваються, вже сталося щось на зразок «кровопускання», є можливість, що великі втрати ще попереду, зазначають аналітики.

*Найгірші перспективи у турецької ліри, по відношенню до неї долар може подорожчати на 39%. Однак Bloomberg відзначає, що влада Туреччини стримує падіння ліри (з січня 2020 року курс долара до неї підвищився лише на 6,7%), а тому і в майбутньому просідання може виявитися меншим за прогнозоване.

* На другому місці в списку потенційно вразливих валют виявився російський рубль, за останні тижні курс долара до нього виріс на 18%, але може додати ще 29,5%. Аналітики не вказують майбутнього курсу, але якщо відраховувати від нинішнього, що становить близько 75 руб. за долар, то він подорожчає приблизно до 97 руб.

У список валют, по відношенню до яких долар може вирости ще на 10% і більше, Bloomberg включив:

  • колумбійський песо – 23,1%;
  • ранд ПАР – 22,4%;
  • чилійський песо – 17,8%;
  • південнокорейську вону – 17,7%;
  • мексиканський песо – 16,1%;
  • бразильський реал – 16,1%;
  • польський злотий – 11,8%.

За інформацією експертів видання, світовий попит на нафту 2020 року ризикує показати найбільше падіння в історії.

Нагадаємо, Bloomberg навів 5 показників, за якими можна швидше оцінити шкоду вірусу для економіки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло