Судно-трубоукладач, яке начебто могло завершити «Північний потік – 2», змінило курс

Судно-трубоукладач, яке начебто могло завершити «Північний потік – 2», змінило курс

«Газпром» ще минулого лютого переконував, що газопровід буде запущений до кінця 2020 року

Судно-трубоукладач, яке начебто могло завершити «Північний потік – 2», змінило курс
фото Wikipedia

Російське судно-трубоукладач «Академік Черський», здатне добудувати газопровід «Північний потік – 2», в черговий раз змінило курс і замість єгипетського Суеца попливло в Мозамбік. Про це, як повідомляє галузеве видання OilExp, свідчать дані порталу Myshiptracking.

Судно покинуло порт Находка 9 лютого. Про його можливе використання для робіт в Балтійському морі говорив міністр енергетики Росії Олександр Новак. Офіційно про мету маршруту «Академіка Черського» не повідомлялося.

Розмови про можливе направлення судна на добудування «Північного потоку – 2» почалися після впровадження санкцій США проти російського-німецького газопроводу.

Сполучені Штати в грудні 2019 року США ввели санкції, які змусили швейцарську компанію Allseas одразу відмовитись від участі в будівництві «Північного потоку – 2». Судна-трубоукладальники компанії Аllseas покинули регіон роботи на Балтиці і були направлені на інший об’єкт.

Глава Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) Олексій Рахманов заявив, що у Росії немає суден-трубоукладачів, за допомогою яких можна було б завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2» з РФ в Німеччину.

За даними газети «Коммєрсант», «Газпром» здатний добудувати «Північний потік – 2» самостійно: у нього є власний трубоукладач «Академік Черський», але той зараз в Находці і йому треба багато часу, щоб дістатись до Балтійського моря.  

У лютому росЗМІ повідомили, що ««Академік Черський» вийшов з порту Находки і попрямував в Сінгапур.

Між тим нещодавно США анонсували введення додаткових санкцій проти суперечливого газопроводу, якщо РФ намагатимуться завершити його самостійно.

Після цього російська сторона заявила, що все одно зможе запустити газогін до кінця 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті