НБУ запроваджує довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років

НБУ запроваджує довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років

Процентна ставка за довгостроковими кредитами рефінансування буде плаваючою

НБУ запроваджує довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років
Фото: bank.gov.ua

Національний банк (НБУ) запроваджує довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років, на додаток до стандартних короткострокових інструментів рефінансування. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

«Даний крок спрямовується на виконання одразу декількох цілей, пов’язаних як зі збереженням фінансової стабільності в країні, так і стимулюванням економічного зростання», – пояснюють у НБУ.

Зокрема, механізм довгострокового рефінансування надасть підтримку банківському кредитуванню в гривні, підсилюючи ефект інших заходів, вжитих НБУ впродовж останніх місяців, – зниження облікової ставки та запровадження стимулюючих нормативів резервування.

Зазначається, що новий інструмент виступатиме додатковою гарантією підтримки достатньої ліквідності в банківській системі, що важливо для безперебійного проведення клієнтських операцій в умовах погіршення настроїв учасників фінансового ринку через поширення коронавірусу.

Процентна ставка  за довгостроковими кредитами рефінансування фактично буде плаваючою. Вона визначатиметься як облікова ставка Національного банку, яка може змінюватися відповідно до рішень Правління, плюс стала величина у процентних пунктах, що діє на день видачі кредиту і буде незмінною протягом всього строку користування рефінансуванням. 

За необхідності банки зможуть достроково погашати такі кредити в будь-який момент часу.

У повідомленні зазначається, що періодичність проведення тендерів з підтримання ліквідності банків, обсяги, строки та інші параметри довгострокового рефінансування визначатимуться окремими рішеннями правління НБУ після розгляду цих питань Комітетом з монетарної політики.

Нагадаємо: НБУ прогнозує, що вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним у зв'язку зі значним зниженням цін на енергоносії, які переважають в українському імпорті, та незначним зниженням вартості продовольчих товарів, які становлять 50% від загального експорту країни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло