«Буревісник» не може збирати апарати ШВЛ через заборгованість у 110 млн грн

«Буревісник» не може збирати апарати ШВЛ через заборгованість у 110 млн грн

Завод повністю відключений від комунікацій та не має необхідних комплектуючих для збирання апаратів

«Буревісник» не може збирати апарати ШВЛ через заборгованість у 110 млн грн
Фото: uprom.info

Київський державний завод «Буревісник» перебуває в процесі банкрутства з листопада 2011 та не має умов для виробництва апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Крім того, підприємство повністю відключене від електропостачання та водопостачання. Про це Mind розповів в.о. керівника «Буревісника» Віталій Ходзицький.

«Обладнання є, хоча воно і простоювало всі ці роки. Необхідно буде зробити ревізію. На це піде приблизно тиждень. Фахівців теж можна зібрати. Інше питання, хто буде все це фінансувати. Тільки борги за електроенергію перевищують 6 млн грн», – зазначив Ходзицький.

Підприємство мало отримати замовлення на 1000 апаратів ШВЛ від міністерства охорони здоров'я ще в 2009 році за дорученням колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Але МОЗ не розмістив замовлення і підприємство зупинило свою роботу.

Нагадаємо: нещодавно заступник гендиректора держконцерну з питань трансформацій Роман Бондар повідомив, що «Укроборонпром» може відновити виробництво апаратів ШВЛ на «Буревіснику».

Проте на заводі зазначають, що ініціатива надійшла не з боку безпосередньо підприємства, а від групи волонтерів з бізнес-спільноти CEO Club.

«Жодних доручень з боку «Укроборонпрому» ми не отримували. І у мене таке враження, що керівництву концерну займатися цим питанням нецікаво», – наголосив Ходзицький.

За даними підприємства, до середини 2008 року «Буревісник» забезпечив українські клініки ШВЛ у кількості понад 3100 штук. Крім того, вони у рази дешевші за закордонні аналоги.

Більше про те, як в Україні намагаються відродити виробництво апаратів ШВЛ і чому держава не хоче брати в цьому участь, читайте в матеріалі Mind.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло