Німеччина через коронавірус може втратити до 729 млрд євро – експерти

Німеччина через коронавірус може втратити до 729 млрд євро – експерти

Втрати від нинішньої кризи будуть вищими, ніж всі збитки останніх десятиліть

Німеччина через коронавірус може втратити до 729 млрд євро – експерти
фото pixabay.com

У зв'язку з пандемією коронавірусу COVID-19 Німеччина може втратити від 255 до 729 млрд євро, підрахував Мюнхенський інститут економічних досліджень ifo. Найбільше вдарять по державному бюджету призупинення виробництв, вимушений перехід співробітників на неповний робочий день і зростання безробіття. Економіка Німеччини може скоротитися на 7,2%-20,6%, заявив глава ifo Клеменс Фюст 23 березня, передає Deutsche Welle.

При цьому втрати Німеччини від нинішньої кризи будуть вищими, ніж всі збитки, пов'язані з економічними кризами і природними катастрофами останніх десятиліть, зазначив він далі. Необхідні стратегії, що дозволяють відновити виробництво на тлі подальших заходів зі стримування поширення коронавірусу, наголосив Фюст.

За підрахунками ifo, витрати, пов'язані з частковою зупинкою економіки на два місяці, складуть від 255 до 495 млрд євро. При цьому сценарії річний ВВП Німеччини знизиться на 7,2%-11,2%.

У разі часткової зупинки виробництв на три місяці втрати складуть від 354 до 729 млрд євро, що буде відповідати скороченню економічного зростання на 10,0%-20,6%.

Одночасно експерти ifo припускають, що пов'язана з коронавірусом криза може призвести до втрати до 1,8 млн робочих місць в Німеччині. Крім того, понад 6 млн співробітників можуть бути переведені на скорочений графік роботи.

На даний час пандемія коронавірусу охопила 192 країну і територію, загальна кількість заражених перевищила 367 000. Від наслідків захворювання померли понад 16 000 осіб, видужали понад 100 000. У Німеччині коронавірус виявлений у майже 29 000 чоловік.

Нагадаємо, німецька влада не дозволить іноземцям скуповувати компанії, які різко подешевшали через епідемію коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло