«Нафтогаз» повідомив про зниження ціни на газ для населення на березень

«Нафтогаз» повідомив про зниження ціни на газ для населення на березень

Конкуренція на ринку дозволила знизити ціну

«Нафтогаз» повідомив про зниження ціни на газ для населення на березень
фото Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» знизила вартість газу на березень для приватних споживачів на 14%. Про це йдеться на офіційній сторінці компанії в Twitter.

«Ціну газу на березень для населення знижено на 14%», – повідомили в компанії.

В НАК пояснили, що це стало можливим, оскільки ціна на газ розраховується за формулою, що визначає Кабмін. Основним індикативом є результати біржових торгів газовому хабі ТТF. Однак, у березні на внутрішньому ринку України з’явився новий індикатор. Оператор Газотранспортної системи України провів тендер на значний обсяг газу і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на газ.

«Тож саме на цей індикатор ми орієнтувались при розрахунку ціни на газ», – пояснили в компанії.

У «Нафтогазі»  зазначили, що здійснюють прямі поставки населенню тільки в Кіровоградську область, в решту областей, за правилами уряду, поставки здійснюються через посередників.

Компанія висловила надію, що приватні постачальники встановлять свої тарифи у відповідності зі зниженням ціни на ринку і 1 куб. м газу буде коштувати не більше 4,3 грн., що буде найнижчою вартістю з 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло