Державна архівна служба відкрила унікальні документи для онлайн-перегляду

Державна архівна служба відкрила унікальні документи для онлайн-перегляду

Колекція документів буде постійно оновлюватися

Державна архівна служба відкрила унікальні документи для онлайн-перегляду
https://archives.gov.ua

Відтепер цифрові копії унікальних документів Національного архівного фонду доступні всім охочим. Про це повідомила Державна архівна служба України на своїй сторінці у Facebook.

«На вебпорталі Державної архівної служби України у спеціальній рубриці ви маєте змогу безперешкодно переглядати в онлайн режимі цифрові копії унікальних документів Національного архівного фонду», – йдеться в повідомленні.

Архівні документи досупні за посиланням.

Як повідомляється, зараз колекція унікальних документів архівного фонду містить 435 документів.

«Переважна більшість оригіналів унікальних документів (аж 320), включно з колекцією берестяних грамот ХІІ століття, зберігається у Центральному державному історичному архіві України (м. Львів), решта – в інших центральних державних архівах та державних архівах областей», – зазначили в Держархіві.

Такі документи мають обмежений дозвіл до експонування на виставках, видавання в читальному залі або копіювання, однак архівна служба відкриває до них доступ.

«Відтепер для кожного поціновувача архівної справи та споріднених галузей такі документи стануть доступними у будь-який час», – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, керівник Фонду гуманітарного розвитку розповіла, що оцифровані експонати музеїв можуть приносити сотні мільйонів гривень щороку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті