В НБУ розповіли, як працюватимуть банки в умовах надзвичайної ситуації
Нестача доларової готівки сталася через логістичний збій доставки валюти в Україну

Банківська система України після впровадження Кабміном режиму надзвичайної ситуації на всій території України продовжить працювати у звичайному режимі, повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.
«Банківська система працює у звичайному режимі, є доступ до всіх рахунків, усі платежі проходять без затримок», – сказала вона у відеозверненні.
За її словами, після впровадження карантину 75% відділень банків відкриті, і їхні послуги доступні, мережа банкоматів і POS-терміналів працює в незмінному режимі, ліквідності в системі достатньо.
Найчастіше клієнти скаржаться на відмову банків видавати доларову готівку з поточного рахунку або депозиту, сказала Рожкова.
«Наша відповідь: банки мають правильно говорити про причини відсутності готівки. Національний банк не впроваджував жодних валютних обмежень. Брак готівки стався через логістичний збій доставки валюти в Україну», – пояснила перший заступник голови НБУ. За її словами, Нацбанк уже отримав з-за кордону $130 млн готівкою, які розподілив серед 11 найбільших банків.
Коментуючи пільговий режим для позичальників на період карантину, Рожкова наголосила, що це не пробачання боргів, а відстрочка сплати боргу та відсотків для тих, чий фінансовий стан погіршився.
«Тобто, доки діє карантин, відсотки нараховуються, але оплатити ви їх можете після завершення карантину. Щодо пільгового режиму потрібно домовлятися з банком. І робити це потрібно дистанційно. Для цього слід надати підтвердження втрати роботи, істотного зниження доходів або припинення роботи бізнесу», – сказала чиновниця.
Вона також повідомила, що регулятор просить банки переорієнтувати роботу їхніх колекторських підрозділів у період карантину. «Замість вимоги погасити борг банки мають цікавитися фінансовим становищем клієнта», – пояснила Рожкова.
За її словами, НБУ також рекомендував банкам автоматично продовжити термін дії карток, якщо він закінчився, і деякі банки це вже зробили.
Вона також закликала банки до виділення окремого часу для обслуговування клієнтів старшого віку.
Такі відеозвернення про ситуацію на фінансовому ринку та в банківському секторі Нацбанк проводитиме щосереди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].