Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
В НБУ розповіли, як працюватимуть банки в умовах надзвичайної ситуації

В НБУ розповіли, як працюватимуть банки в умовах надзвичайної ситуації

Нестача доларової готівки сталася через логістичний збій доставки валюти в Україну

В НБУ розповіли, як працюватимуть банки в умовах надзвичайної ситуації
Катерина Рожкова
Facebook

Банківська система України після впровадження Кабміном режиму надзвичайної ситуації на всій території України продовжить працювати у звичайному режимі, повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

«Банківська система працює у звичайному режимі, є доступ до всіх рахунків, усі платежі проходять без затримок», – сказала вона у відеозверненні.

За її словами, після впровадження карантину 75% відділень банків відкриті, і їхні послуги доступні, мережа банкоматів і POS-терміналів працює в незмінному режимі, ліквідності в системі достатньо.

Найчастіше клієнти скаржаться на відмову банків видавати доларову готівку з поточного рахунку або депозиту, сказала Рожкова.

«Наша відповідь: банки мають правильно говорити про причини відсутності готівки. Національний банк не впроваджував жодних валютних обмежень. Брак готівки стався через логістичний збій доставки валюти в Україну», – пояснила перший заступник голови НБУ. За її словами, Нацбанк уже отримав з-за кордону $130 млн готівкою, які розподілив серед 11 найбільших банків.

Коментуючи пільговий режим для позичальників на період карантину, Рожкова наголосила, що це не пробачання боргів, а відстрочка сплати боргу та відсотків для тих, чий фінансовий стан погіршився.

«Тобто, доки діє карантин, відсотки нараховуються, але оплатити ви їх можете після завершення карантину. Щодо пільгового режиму потрібно домовлятися з банком. І робити це потрібно дистанційно. Для цього слід надати підтвердження втрати роботи, істотного зниження доходів або припинення роботи бізнесу», – сказала чиновниця.

Вона також повідомила, що регулятор просить банки переорієнтувати роботу їхніх колекторських підрозділів у період карантину. «Замість вимоги погасити борг банки мають цікавитися фінансовим становищем клієнта», – пояснила Рожкова.

За її словами, НБУ також рекомендував банкам автоматично продовжити термін дії карток, якщо він закінчився, і деякі банки це вже зробили.

Вона також закликала банки до виділення окремого часу для обслуговування клієнтів старшого віку.

Такі відеозвернення про ситуацію на фінансовому ринку та в банківському секторі Нацбанк проводитиме щосереди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті