США та країни Європи відмовляються від саудівської нафти – WSJ
Європейські та американські НПЗ не хочуть купувати у королівства нафту навіть за зниженими цінами

Нафтопереробні заводи в США та Європі відмовляються купувати додаткові обсяги нафти у Саудівської Аравії, незважаючи навіть на те, що ціни на сировину були знижені. Про це повідомляє WSJ.
За їхніми словами, у зв’язку із цим Саудівська Аравія стикається з труднощами у пошуку нових покупців. Це пов’язано з тим, що у клієнтів немає достатньо сховищ, щоб зберігати нові обсяги палива.
Між тим, Росії вдалось перенаправити свої поставки в Китай, де попит на нафту починає відновлюватись.
«Скорочення цін Саудівською Аравією було направлено безпосередньо на завоювання російської частки ринку, особливо в деяких країнах Європи. Однак, як відзначають трейдери, Росії вдалося перенаправити європейські поставки в Китай, де попит повільно відновлюється », – пише видання.
Окрім того, прогнозується, що компанії королівства будуть ще сильніше знижувати ціни на нафту в квітні, щоб «зберегти конкурентоспроможність» на ринках Європи.
Обвал на нафтовому ринку відбувся після зриву угоди ОПЕК+ та обіцянки Саудівської Аравії збільшили видобуток до 13 млн барелів на добу. В цілому ціни на нафту з початку року обвалились наполовину.
18 березня ціни на нафту обвалилась до більш ніж 18-річного мінімуму. Нафта WTI здешевіла на 24,4% або 6,58% до $20,37 за барель, найнижчого рівня з лютого 2002 року. Міжнародний еталонний сорт нафти Brent обрушився на 14,1% або $4,07 до $24,67, найнижчого рівня з 2003 року.
Як повідомлялось, світовий попит на нафту ризикує обвалитись до історичного максимуму цього року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].