До складу НАТО увійшла ще одна країна
Наразі у складі Альянсу 30 країн

НАТО прийняла до свого складу Північну Македонію як 30-го члена. Цz балканське держава, як повідомляє DW, приєдналася до НАТО, здавши на зберігання в Держдепартамент США свідоцтво про прийом до альянсу.
Перед штаб-квартирою НАТО в Брюсселі 29 березня відбудеться церемонія підняття прапора Північної Македонії.
Прийому невеликої балканської держави з населенням всього 2,1 млн чоловік довгий час перешкоджала суперечка з Грецією через назву. Афіни побоювалися, що держава з назвою «Македонія» може пред'явити територіальні претензії до однойменної грецької провінції. Тільки після того, як Скоп'є в червні 2018 року погодився змінити назву країни на Північну Македонію, перешкода до вступу в НАТО було усунуто.
Північна Македонія стала 14 країною, що приєдналася до НАТО після закінчення холодної війни. Більшість цих країн перш входили в сферу впливу СРСР. Після падіння залізної завіси, Москва шукала співпраці з НАТО, однак стрімке розширення альянсу на схід все більше ускладнювала відносини між сторонами.
Останнім часом НАТО зосередилася на прийомі в свій склад країн Західних Балкан – регіону, в якому Росія намагається посилити вплив. У червні 2017 року альянс була прийнята Чорногорія. Хорватія і Албанія вступили в НАТО ще в 2009 році.
У 2004 році НАТО одним махом прийняла в своїй склад Болгарію, Естонію, Латвію, Литву, Румунію, Словаччину та Словенію. У 1999 році Чехія, Польща та Угорщина стали першими державами колишнього Східного блоку, які вступили в Північноатлантичний альянс.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].