До складу НАТО увійшла ще одна країна

До складу НАТО увійшла ще одна країна

Наразі у складі Альянсу 30 країн

До складу НАТО увійшла ще одна країна
фото www.flickr.com/photos/iip-photo-archive/27869449100

НАТО прийняла до свого складу Північну Македонію як 30-го члена. Цz балканське держава, як повідомляє DW, приєдналася до НАТО, здавши на зберігання в Держдепартамент США свідоцтво про прийом до альянсу.

Перед штаб-квартирою НАТО в Брюсселі 29 березня відбудеться церемонія підняття прапора Північної Македонії.

Прийому невеликої балканської держави з населенням всього 2,1 млн чоловік довгий час перешкоджала суперечка з Грецією через назву. Афіни побоювалися, що держава з назвою «Македонія» може пред'явити територіальні претензії до однойменної грецької провінції. Тільки після того, як Скоп'є в червні 2018 року погодився змінити назву країни на Північну Македонію, перешкода до вступу в НАТО було усунуто.

Північна Македонія стала 14 країною, що приєдналася до НАТО після закінчення холодної війни. Більшість цих країн перш входили в сферу впливу СРСР. Після падіння залізної завіси, Москва шукала співпраці з НАТО, однак стрімке розширення альянсу на схід все більше ускладнювала відносини між сторонами.

Останнім часом НАТО зосередилася на прийомі в свій склад країн Західних Балкан – регіону, в якому Росія намагається посилити вплив. У червні 2017 року альянс була прийнята Чорногорія. Хорватія і Албанія вступили в НАТО ще в 2009 році.

У 2004 році НАТО одним махом прийняла в своїй склад Болгарію, Естонію, Латвію, Литву, Румунію, Словаччину та Словенію. У 1999 році Чехія, Польща та Угорщина стали першими державами колишнього Східного блоку, які вступили в Північноатлантичний альянс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло