Захворіло у світі
5,550,399
Померло у світі
348,302
Вилікувалось у світі
2,269,880
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Вчені пояснили причини низької смертності від COVID-19 у Німеччині

Вчені пояснили причини низької смертності від COVID-19 у Німеччині

Однак вони не виключають, що вже скоро число людей, які померли від коронавірусу може істотно вирости

Вчені пояснили причини низької смертності від COVID-19 у Німеччині
фото www.flickr.com/photos/186350704@N06/49644787686

Незважаючи на швидке поширення коронавірусу, Німеччина продовжує утримувати дуже низькі показники смертності. З понад 47 000 місцевих жителів, у яких була виявлена інфекція, померло лише 281 людина. Це означає, що смертність становить менше 1%. Для порівняння, в Італії цей показник досяг 9%, а в Великобританії наближається до 5%, пише HighTech Plus.

Середній вік жителів Німеччини та Італії приблизно однаковий, однак середній вік заражених в цих країнах сильно відрізняється. В Італії він становить 63 роки, а в Німеччині – всього 46. Більш того, 80% заражених німців молодше 60. З огляду на те, що літні люди набагато більш уразливі до COVID-19, ця статистика може пояснювати низькі показники смертності в Німеччині.

Дослідники також припускають, що відмінності між Німеччиною і Італією частково зумовлені тим, серед яких груп населення вірус поширювався в першу чергу. У Німеччині в першу чергу заражалися молоді і здорові люди, а в Італії – літні з численними хронічними захворюваннями. Іншими словами, в першій країні основна хвиля пандемії ще не досягла представників основної зони ризику, а в другій почалася саме з них.

Це означає, що в міру того, як вірус буде охоплювати всі великі верстви населення, показники смертності в Італії почнуть повільно знижуватися, а в Німеччині – поступово зростати. В результаті через кілька тижнів або місяців вони повинні приблизно зрівнятися.

Інше пояснення полягає в тому, що в Німеччині епідемія почалася на кілька тижнів пізніше, ніж в Італії. Оскільки заражені COVID-19 помирають не відразу, а через 2-3 тижні, зростання показників смертності йде з затримкою щодо зростання кількості хворих. Крім того, на даному етапі німецькі клініки ще не перевантажені і можуть приймати нових пацієнтів. Можливо, їм вдасться протриматися довше, ніж італійським, адже забезпеченість лікарняними ліжками у Німеччині більш ніж в два рази вище, ніж в Італії.

Розбіжності в даних можуть бути пов'язані і з різними підходами до тестування. Наприклад, в Німеччині тестують навіть людей з легкими симптомами, так що загальне число виявлених хворих вище, а рівень смертності – нижче.

Для порівняння, у Великобританії тестують лише важких пацієнтів, так що частка смертей від загального числа хворих вище.

За словами експертів, щоб порівняння рівнів смертності були більш коректними, необхідно уніфікувати підходи до тестування в різних країнах і зробити його масовим. Саме така тактика застосовується по відношенню до грипу, так що ми можемо достовірно говорити про рівень смертності від цього захворювання. Однак вирішити задачу з тестуванням COVID-19 поки не вдалося.

Нагадаємо: аналітики спрогнозували падіння ВВП Німеччини на 5% через коронавірус.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті