Захворіло у світі
5,522,931
Померло у світі
346,873
Вилікувалось у світі
2,257,533
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Аналітики прогнозують падіння ВВП Німеччини на 5%

Аналітики прогнозують падіння ВВП Німеччини на 5%

Рівень безробіття зросте, за оцінками експертів, до 5,6%

Аналітики прогнозують падіння ВВП Німеччини на 5%
фото www.flickr.com/photos/igrun/16243116746/

Внаслідок економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, Німеччину в 2020 році може очікувати падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) на 5%. Про це повідомляє DW із посиланням на заяву Катаріни Утермьоль, старшого економіста найбільшої німецької страхової компанії Allianz SE.

«Щоб уповільнити поширення COVID-19, німецька економіка в даний час змушена взяти необхідний перепочинок, який, очевидно, триватиме місяць або два», – заявила вона.

За її словами, держсектор на всіх рівнях створив фінансову подушку безпеки в розмірі приблизно 1,2 млрд євро, що відповідає 30% німецького обсягу виробництва. Однак експертка не очікує швидкого зростання безробіття в березні.

З подібними оцінками солідарний і Марк Шаттенберг, аналітик з макроекономіки фінансового конгломерату Deutsche Bank. Він до кінця року прогнозує падіння продуктивності економіки Німеччини на 4,5 – 5%, а також зростання безробіття до 5,6%.

Нагадаємо: раніше бундестаг і бундесрат схвалили найбільший в історії ФРН антикризовий пакет. Він включає, зокрема, окрему загальнонаціональну програму підтримки мікропідприємств і самозайнятих обсягом в 50 млрд євро. Ці гроші будуть взяті з додаткового державного бюджету в 156 млрд євро. Необхідні кошти ФРН візьме в борг, розмістивши на фондовому ринку державні облігації.

Як повідомлялось, шлава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявила, що глобальна економіка наразі перебуває в рецесії через COVID-19.

Очільник Світової організації торгівлі сказав що, згідно з прогнозами, економічний спад і втрати робочих місць через пандемію коронавірусу будуть гіршими, ніж при рецесії 2008 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті