Команда «Формули 1» Mercedes створила дихальний апарат для хворих на коронавірус за лічені дні

Команда «Формули 1» Mercedes створила дихальний апарат для хворих на коронавірус за лічені дні

За попередніми даними, 50% пацієнтів, яких підключили до таких пристроїв, не довелося переводити на ШВЛ

Команда «Формули 1» Mercedes створила дихальний апарат для хворих на коронавірус за лічені дні
фото www.flickr.com/photos/rantingfan/158906722/i

Інженери Університетського коледжу Лондона і медики з лікарні Університетського коледжу і команди «Формули-1» Mercedes менш ніж за тиждень створили дихальний апарат для пацієнтів з коронавірусом. Щоб подавати кисень ураженим легеням, йому не потрібен вентилятор, повідомляє ВВС.

Пристроїв, що забезпечує позитивний постійний тиск в дихальних шляхах , вже знайшли застосування в лікарнях, але їх не вистачає. У Китаї та Італії їх використовують для полегшення стану пацієнтів з Covid-19.

40 апаратів були передані лікарні Університетського коледжу Лондона і трьом іншим лікарням британської столиці. Якщо вони покажуть себе з кращого боку, виробник двигунів для болідів «Формули-1» Mercedes-AMG-HPP через тиждень зможе виробляти до тисячі апаратів в день.

Управління з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення вже схвалив їх використання.

Професор Ребекка Шиплі з Університетського коледжу Лондона розповіла ВВС: «Зазвичай розробка медичного пристрою займає роки, але ми впоралися за кілька днів, тому що ми взяли за основу простий існуючий апарат і запозичили використані в ньому технології, щоб була можливість виробляти його швидко і у великих масштабах».

Згідно з первинними даними з італійської області Ломбардія, 50% пацієнтів, яких підключили до таких пристроїв, не довелося переводити на ШВЛ.

Тим часом в Британії промислові, технологічні та інженерні компанії об'єдналися в консорціум, який займеться виробництвом апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) для системи охорони здоров'я країни. До консорціуму, який отримав назву VentilatorChallengeUK, увійшли такі гіганти, як Airbus, BAE Systems, Ford, Rolls-Royce і Siemens.

Підприємства отримали замовлення від держави на виробництво більше 10 000 ШВЛ, хоча перед цим необхідно буде заручитися схваленням регулятора. Очікується, що виробництво почнеться в найближчі дні.

Більше про те, як український бізнес допомагає країні боротись з коронавірусом читайте в матеріалі Mind «Без паніки: як телеком та ІТ-бізнес допомагають Україні вистояти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті