Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Китай приховав справжню кількість заражених і загиблих від коронавірусу – розвідка США

Китай приховав справжню кількість заражених і загиблих від коронавірусу – розвідка США

В секретному звіті повідомляється, що влада Китаю занизила цифри

Китай приховав справжню кількість заражених і загиблих від коронавірусу – розвідка США
фото pixabay.com

За даними розвідки США, Китай приховав масштаби поширення коронавірусу в країні, занижуючи дані як про загальні випадки зараження, так і про смертельні випадки. Про це йдеться в секретному звіті розвідувального співтовариства США, представленому в Білий дім, пише Bloomberg з посиланням на три джерела.

Джерела зазначають, що в доповіді робиться висновок про те, що цифри Китаю щодо вірусу є підробленими. Доповідь була надана в Білий дім минулого тижня, сказав один з чиновників.

Спалах почався в китайській провінції Хубей в кінці 2019 року, але, згідно з даними Університету Джона Хопкінса, країна публічно повідомила тільки про 82 000 випадків і 3300 випадки смерті.

При цьому станом на 2 квітня в США вже зафіксовано більш ніж 189 000 випадків і понад 4 000 смертей від коронавірусу.

Президент США Дональд Трамп заявив в середу, що він ще не отримав звіт розвідки про те, що країна приховала масштаби епідемії.

Трамп додав, що США і Китай підтримують постійний зв'язок і що Пекін витратить $250 млрд на покупку американської продукції. «Ми хотіли б зберегти її, вони хотіли б зберегти її», – сказав він про торгову угоду США і Китаю.

«Реальність така, що ми могли б бути в кращому становищі, якби Китай був більш чесним», – заявив віце-президент Майк Пенс в середу на CNN.

«Твердження про те, що в США більше смертей від коронавірусу, ніж в Китаї, є хибним, – заявив сенатор Бен Сасс, республіканець з Небраски. – Не коментуючи якусь секретну інформацію, це й так очевидно: комуністична партія Китаю брехала, бреше і буде продовжувати брехати про коронавірус для захисту режиму».

Між тим самі китайці впевнені, що влада не менш як в 10 разів занизила смертність від COVID-19 в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті