Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Президент Філіппін дозволив стріляти по тих, хто порушить карантин

Президент Філіппін дозволив стріляти по тих, хто порушить карантин

В країні введено режим надзвичайного стану в зв’язку з коронавірусом

Президент Філіппін дозволив стріляти по тих, хто порушить карантин
Родріго Дутерте
Presidential Communications Operations Officе

Президент Філіппін Родріго Дутерте дав дозвіл армії і поліції відкривати вогонь на ураження по всіх порушниках порядку під час режиму надзвичайного стану в країні, передає Радіо Свобода.

«Мій наказ поліції і військовим, а також місцевим чиновникам: якщо виникає проблемна ситуація, в якій люди накидаються на вас і загрожують вашому життю, стріляйте в них на ураження. Замість того, щоб створювати проблеми, вони відправляться в могилу», – заявив Дутерте, виступаючи по національному телебаченню.

Перед цим в бідних кварталах Маніли поліція заарештувала близько 20 осіб за антиурядові виступи.

У столиці країни Манілі та інших містах зараз виникають стихійні демонстрації бідняків, що залишилися через введений на Філіппінах карантин і комендантську годину без роботи, грошей, їжі і засобів до існування.

Поліція Філіппін поспішила пом'якшити враження від заяви президента. Начальник національної поліції Арчі Гамбоа запевнив, що його підлеглі не будуть відкривати вогонь по протестувальниках. «Президент, швидше за все, зайве наполягав на застосуванні закону в цей кризовий період», – сказав Гамбоа.

На Філіппінах, за даними АFP, зареєстровані понад 2600 випадків інфікування коронавірусом і 107 смертей.

16 березня президент Дутерте ввів у країні режим надзвичайного стану строком на 6 місяців. Зокрема, заборонено повітряне та морське сполучення між Манілою і провінціями держави, у Великій Манілі в темний час доби введено комендантську годину.

Дутерте вже кілька років, з моменту вступу на посаду в травні 2016 року, привертає до себе увагу популістськими заявами, кампанією вбивств тисяч наркоманів і наркоторговців, а також негативними заявами на адресу США та інших західних країн.

В останні роки Дутерте всіляко намагається розвивати військові і дипломатичні зв’язки з Москвою – він не раз говорив, що «захоплений Путіним».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті