Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
Трамп пригрозив тарифами на імпорт нафти для захисту енергетичного сектору США

Трамп пригрозив тарифами на імпорт нафти для захисту енергетичного сектору США

З початку цього року нафта втратила вже 2/3 від своєї вартості

Трамп пригрозив тарифами на імпорт нафти для захисту енергетичного сектору США
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/30023140264

Президент США Дональд Трамп пообіцяв ввести тарифи на імпорт нафти, якщо йому доведеться захищати робочих американського енергетичного сектора від падіння цін на «чорне золото», посиленого війною між Саудівською Аравією і Росією за частку ринку. Про це повідомляє Reuters.

«Якщо мені доведеться ввести тарифи на нафту, що йде з-за кордону, або якщо мені доведеться зробити щось для захисту ... десятків тисяч робочих нашого енергетичного сектора і наших великих компаній, які дають всі ці робочі місця, я зроблю все, що повинен зробити», – сказав американський лідер.

Як відомо, з початку 2020 року нафта втратила дві третини від своєї вартості через пандемію коронавірусу, обвал попиту та цінову війну між РФ та Саудівською Аравією .

США протягом останніх років стали найбільшим виробником нафти в світі, періодично конкуруючи з Росією і членами Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК).

Через падіння цін на нафту багато сильно закредитованих американських енергетичних компаній зіткнулися з ризиком банкрутства і звільнення персоналу. Після зустрічі з представниками нафтової галузі в п'ятницю Трамп сказав, що не розглядає тарифи зараз, але цей інструмент може бути використаний, «якщо до нас не будуть ставитися по-чесному».

Дві найбільші галузеві групи, Американський інститут нафти і Американська асоціація виробників палива та нафтохімії повідомили в листі Трампу в минулу середу, що введення тарифів на імпорт нафти поставить під загрозу переробку нафти в США, оскільки деякі НПЗ залежать від поставок з-за кордону.

США імпортували більше 1 млн барелів нафти в добу з Росії і Саудівської Аравії в 2019 році, згідно з даними Управління енергетичної інформації США.

Трамп підкреслив в суботу, що Саудівська Аравія повідомила йому, що досягла угоди з Росією про спільне скорочення видобутку на безпрецедентні 10 мільйонів барелів на добу, або більше. Обидві країни не підтвердили, що такий план існує, повідомивши лише, що обговорять шляхи для стабілізації глобального нафтового ринку.

Нагадаємо: до цього Трамп заявляв, що він очікує, що Саудівська Аравія і Росія знизять видобуток приблизно на 10 млн барелів на добу.

Саудівська Аравія також розглядає можливість зниження видобутку нафти до рівня нижче 9 млн барелів на добу (б/д), однак лише за певних умов.

Російський лідер Владімір Путін запропонував країнам-учасницям ОПЕК + скоротити загальні обсяги добування нафти на 10 млн барелів на добу від рівня першого кварталу 2020 року. Окрім того, він обвинуватив Саудівську Аравію в обвалі цін на на нафту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті