Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Вчені розповіли, як довго зберігається коронавірус на різних поверхнях

Вчені розповіли, як довго зберігається коронавірус на різних поверхнях

Залізо й нержавійка – найбільш «сприятливі» для вірусу поверхні

Вчені розповіли, як довго зберігається коронавірус на різних поверхнях
фото pixabay.com

Коронавірус може жити до чотирьох днів на купюрах і до тижня – на медичній масці, з'ясували вчені. Для захисту від інфекції вони радять використовувати хлорку і на цілий день залишати в пакетах продукти, принесені з магазину, пише Forbes.

Час життя коронавірусу може значно відрізнятися залежно від поверхні, на яку він потрапив, повідомили вчені з Університету Гонконгу в дослідженні, опублікованому в медичному журналі The Lancet. З ними погоджуються і медики з кількох американських університетів, які повідомили про схоже явище, вказує Національний інститут алергічних та інфекційних захворювань США.

На папері або серветках коронавірус живе менше трьох годин, зазначають гонконгські вчені. На дереві або тканині (наприклад, медичному халаті) він зникає тільки на другий день. На склі або паперових купюрах вірус зникає тільки на четвертий день, а на нержавіючому залізі або пластику – на сьомий.

Найбільш «вражаючим» автори дослідження вважають те, що інфекція 7 днів живе на поверхні медичної маски.

«Саме тому, якщо ви носите хірургічну маску, важливо не торкатися її зовнішньої поверхні», – заявив газеті South China Morning Post вірусолог Малік Пейріс, один з авторів дослідження. Він підкреслив, що в такому випадку, доторкнувшись до маски, можна забруднити руки, а потім – заразитися, доторкнувшись до очей.

Американські вчені наводять дещо інші дані. Вони зімітували ситуацію, при якій хворий кашляє або чхає на поверхні, а також торкається їх руками. В результаті дослідники з'ясували, що коронавірус живе 4 години на мідних поверхнях, до 24 годин на картоні і до 3 днів на пластиці або нержавіючій сталі.

Отримані гонконзькими вченими дані важливі з точки зору особистої гігієни і тих пересторог, які необхідно дотримуватися, коли ви, наприклад, несете додому продукти з магазину, зазначає South China Morning Post. У дослідженні вказано, що ефективно справлятися з інфекцією можуть звичайні дезинфікуючі засоби – наприклад, хлорка. Однак один з авторів дослідження Лео Пун Літман заявив газеті, що миття рук в будь-якому випадку залишається пріоритетом.

«Якщо ви хочете захистити себе, просто підтримуєте хороший рівень гігієни, мийте руки і, якщо вони брудні, намагайтеся не торкатися обличчя, рота чи носа», – зазначив учений. Він підкреслив, що теоретично можливе поширення вірусу через поверхні консервних банок з їжею, але рівень цього ризику поки що неясний.

Однак ті, хто за це переживає, можуть на день залишити продукти тривалого користування в пакетах на кухні, перш ніж їх їсти, зазначив він. «Це значно знизить концентрацію вірусу. Але головний посил – мийте руки», – підкреслив медик.

Раніше вчені зʼясували, що на зараження коронавірусом вказує втрата здатності розрізняти запахи і смаки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті