Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Трамп всього за місяць втратив третю частину своїх статків через коронавірус – Forbes

Трамп всього за місяць втратив третю частину своїх статків через коронавірус – Forbes

Комерційна нерухомість нині вкрай погано купується і продається

Трамп всього за місяць втратив третю частину своїх статків через коронавірус – Forbes
фото Shutterstock

Згідно з підрахунками Forbes, президент США Дональд Трамп всього за місяць втратив третину свого багатства. Місяць тому видання оцінювало статки Трампа в $3,1 млрд, тепер – в $2,1 млрд.

Підрахунки робилися, виходячи з того, як змінилися ціни акцій у сегментах, в яких працюють компанії Трампа. Комерційна нерухомість нині переживає кризу: з 1 по 18 березня акції кількох девелоперських компаній, включаючи Boston Properties і Vornado Realty Trust, подешевшали в середньому на 37%. Схоже падіння спостерігається в готельному бізнесі, у компаній, які володіють житловими будинками, і операторів гольф-клубів. Експерти видання застосували цей дисконт до вартості активів Трампа до коронавірусу, підраховуючи зміни.

Чиста вартість активів Трампа тепер оцінюється в $2,1 млрд – це на $1 млрд менше, ніж місяць тому. Ця оцінка, безумовно, ще зміниться, оскільки біржові індекси можуть опуститися ще нижче.

Що входить в бізнес-імперію Трампа

Комерційна нерухомість: торгова та офісна нерухомість в Нью-Йорку і Сан-Франциско

Оцінка до коронавірсу: $1,9 млрд

Оцінка після коронавірусу: $1,2 млрд

Трамп все ще очолює свою бізнес-імперію, хоча управляють нею зараз його сини Ерік і Дональд-молодший. Основу імперії становить комерційна нерухомість. До коронавірусу ці активи оцінювалися в $1,9 млрд після вирахування боргових зобов'язань. До 18 березня ця сума скоротилася до $1,2 млрд. Частково проблема полягає в тому, що Трампу належить 11 613 кв. м торгової нерухомості біля П'ятої авеню на Манхеттені. Зазвичай це жвава торгова вулиця, але сьогодні Нью-Йорк нагадує місто-привид. Офісні приміщення зараз теж не здаються безпечною інвестицією.

Житлова нерухомість: понад  500 одиниць в п'яти штатах

Оцінка до коронавірусу: $235 млн

Оцінка після коронавірусу: $148 млн

Крім комерційної нерухомості, Трампу належать понад 500 одиниць житлової нерухомості по всій Америці. Карантин в США почали вводити так раптово, що даних про продаж будинків поки що небагато, і тому складно визначити, що і скільки коштує. «Покупці навряд чи зважаться на значні фінансові вкладення, не маючи можливості навіть оглянути квартиру», – каже Джонатан Міллер, експерт з житлової нерухомості з Нью-Йорка.

З 1 по 18 березня акції п'яти публічних компаній, які володіють житловою нерухомістю, подешевшали в середньому більш ніж на третину.

Напередодні повідомлялося, що Трамп просуває неперевірений препарат як засіб для лікування коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті