Захворіло у світі
6,108,525
Померло у світі
370,247
Вилікувалось у світі
2,596,403
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Китай змусив Італію купити в нього ті самі медзасоби, які Італія йому раніше подарувала

Китай змусив Італію купити в нього ті самі медзасоби, які Італія йому раніше подарувала

Спотворена китайською владою інформація про коронавірус не дозволила решті країн підготуватися до епідемії

Китай змусив Італію купити в нього ті самі медзасоби, які Італія йому раніше подарувала
фото DR

За словами джерела в Білому домі, Китай змусив Італію купувати маски і коронавірусні препарати, які італійська влада пожертвувала Пекіну всього кілька тижнів тому. Про це пише Daily Mail.

Комуністична держава в березні відправила в Італію літак з медикаментами, в тому числі масками і респіраторами, коли в європейській країні розгорілася епідемія COVID-19.

Пізніше ЗМІ припускали, що китайці продали, а не пожертвували ці поставки.

Однак високопоставлений чиновник адміністрації Трампа розповів виданню The Spectator, що Пекін фактично змусив Рим викупити ті самі медзасоби, які він пожертвував Китаю в розпал спалаху в Ухані.

«До того, як вірус потрапив до Європи, Італія відправила в Китай тонни ЗІЗ (засобів індивідуального захисту), щоб допомогти Китаю захистити своє населення», – сказав чиновник. «Потім Китай відправив італійські ЗІЗ назад в Італію – деякі з них, навіть не всі... і змусив їх заплатити за них».

Два тижні тому з'ясувалося, що Іспанія відправила назад 50 000 бракованих тестів на коронавірус  і медзасобів на 382 мільйони фунтів стерлінгів, включаючи маски і рукавички з Китаю. А минулого тижня уряд Нідерландів відкликав 600 000 масок, зроблених у Китаї, заявивши, що вони не відповідають стандартам.

Чиновник Білого дому прокоментував для The Spectator: «Тепер китайським чиновникам нечесно говорити: «Ми ті, хто допомагає італійцям, або ми ті, хто допомагає світу», адже фактично вони – це ті, хто заразив всіх нас».

«Звичайно, вони повинні допомагати. Вони несуть особливу відповідальність за допомогу, тому що саме вони почали поширення коронавірусу і не надали інформацію, необхідну решті світу, щоб планувати свої дії».

Він додав, що спотворені й напівбрехливі новини Китаю про вірус затримали реакцію США як мінімум на місяць, дозволивши світу повірити, що вірус є регіональною проблемою.

Дійсно, ВООЗ, діючи на підставі інформації з Пекіна, спочатку не стала оголошувати, що коронавірус є пандемією, і ще в січні повідомляла, що вірус не передається від людини до людини.

Як повідомлялося, за даними американської розвідки, Китай занизив офіційну смертність від коронавірусу в країні в 15-40 разів.

Нагадаємо, Іспанія заявила, що купила в Китаю неякісні тести на коронавірус, такі ж тести купила й Україна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті