Захворіло у світі
6,120,740
Померло у світі
370,854
Вилікувалось у світі
2,600,866
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Фігуранти плівок з братом Єрмака зібрали $100 000 за призначення на посади

Фігуранти плівок з братом Єрмака зібрали $100 000 за призначення на посади

Все це в звʼязку з тим, що програма Зеленського «Ліфт» перестала працювати

Фігуранти плівок з братом Єрмака зібрали $100 000 за призначення на посади
BIHUS info

Фігуранти скандальних плівок із записами «співбесід» на державні посади, які проводив брат глави Офісу президента Андрія ЄрмакаДенис Єрмак, – зібрали загалом $100 000 в якості хабара за те, щоб «потрібну» людину призначили на ту чи іншу посаду.

Про це розповіли фігуранти плівок Сергій Шумський і Дмитро Штанько в інтерв’ю для команди журналістів-розслідувачів Bihus.Info.

«До сотні тисяч доларів було передано Денису. Гроші передавалися Денису для того, щоб він – він не був посадовою особою – щоб він рухав проект. Чи була це неправомірна вигода – хай встановлюють слідчі. Суму визначав Денис на око. Якщо людина хоче бути в команді, хоче бути призначеною і має проект,  вона має дати гроші, щоб підтвердити своє серйозне ставлення. А Денис далі звертається до Андрія. Принаймні перші рази так було. Денис доповідав йому при спілкуванні. Це було при мені, я це бачив, хто дзвонив. Йому не було сенсу скривати своє спілкування, він навпаки все це підносив постійно, що я поспілкувався з братом, з Андрієм», – сказав Штанько в інтерв’ю.

За його словами, гроші нібито призначалися, в тому числі, Андрію Єрмаку.

«Судячи з риторики Дениса, перші 10 тисяч Андрій отримав. Це був перший кандидат, і я це чув особисто. Людина на Держгеокадастр. Я чув про це з розмови Дениса по телефону», – зазначив Штанько.

Йдеться про призначення Олександра Луцького главою Держгеокадастру. Штанько стверджує, що особисто писав йому розписку. А чому Луцького не призначили, він не знає.

Надалі, за словами фігурантів, гроші брали за саму зустріч з Єрмаком.

Вони знаходили людей, читали їхні резюме, з відібраними кандидатами проводив співбесіди Денис Єрмак. Якщо людина йому подобалась, то Єрмак нібито називав на око суму і цю суму кандидату потім озвучував Штанько. Якщо людина погоджувалась, то Штанько писав розписку, брав гроші і ніс їх Денису, за його словами.

Штанько і Шумський також відзначили, що ідея шукати людей у владу таким чином належить нібито Андрію Єрмаку, оскільки програма «Ліфт», оголошена президентом Володимиром Зеленським, провалилася. Крім того, вони підтвердили, що вели переговори з колишнім нардепом Володимиром Купчаком, який хотів очолити «Енергоатом».

За словами фігурантів, записи вони не вели і не знають, звідки вони взялися. При цьому вони вказали, що вже написали заяви в НАБУ про «факти шахрайства і ознаки корупції» стосовно обох братів Єрмаків. 5 квітня слідчі НАБУ, за їх словами, вже провели з ними бесіду.

Нагадаємо, минулого тижня нардеп Гео Лерос опублікував записи з Денисом Єрмаком, де на відео він нібито обговорює хабарі за призначення на високі посади різних людей. Пізніше глава Офісу президента відреагував на скандал і заявив, що написав заяви на Гео Лероса в ДБР і прокуратуру. Правоохоронні органи відкрили кілька кримінальних справ, в тому числі на нардепа Лероса.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті