Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Уряд та НБУ готують дві програми підтримки малого бізнесу – Зеленський

Уряд та НБУ готують дві програми підтримки малого бізнесу – Зеленський

Першим кроком стане переформатування програми «5-7-9» та рефінансування існуючих кредитів

Уряд та НБУ готують дві програми підтримки малого бізнесу – Зеленський
Фото: president.gov.ua

Кабінет Міністрів та Національний банк (НБУ) напрацювали перші дві програми швидкої кредитної підтримки малого бізнесу, які представили президенту Володимиру Зеленському. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«За допомогою цих програм ми збережемо робочі місця, а також певну частину сплати податків», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова Зеленського.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що найшвидшою допомогою стане переформатування програми «5-7-9» для її дієвості в карантинних умовах. Зокрема, вона буде значно спрощена і спрямована на рефінансування кредитів, що існують. Друга програма створюється з нуля, нині вона на стадії фіналізації.

У повідомленні зазначається, що обидві програми передбачатимуть умови збереження бізнесами майже всього фонду оплати праці та кількості найнятих працівників і спрямовані на мінімізацію безробіття та створення умов для швидкого перезапуску економіки після завершення карантину.

Згідно повідомленню, Шмигаль планує впровадження програм одразу після їхньої фіналізації.

Уряд розраховує, що першу підтримку можна буде почати надавати вже найближчим часом. Додатково ведеться робота над програмами для нових підприємців та середнього бізнесу.

Нагадаємо: прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що протягом квітня уряд не відступить від запроваджених обмежень, а розглядати послаблення карантинних заходів буде лише в травні за умови зниження динаміки захворюваності на COVID-19 в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті