Саудівська Аравія домовилася з Росією про рекордне скорочення видобутку – Reuters

Саудівська Аравія домовилася з Росією про рекордне скорочення видобутку – Reuters

Йдеться щонайменше про 20% скорочення світового видобутку – це 20 млн барелів на день

Саудівська Аравія домовилася з Росією про рекордне скорочення видобутку – Reuters
фото Shutterstock

ОПЕК та інші нафтові країни провели в четвер переговори про рекордне скорочення видобутку нафти до 20 млн барелів на день, що еквівалентно приблизно 20% світового видобутку. Угоду укладено з метою підтримки цін на нафту, обвал яких викликаний пандемією коронавірусу, повідомляє Reuters з посиланням на ОПЕК і російські джерела.

Переговори ускладнюються суперечностями між лідером ОПЕК Саудівською Аравією і Росією, яка не входить в ОПЕК. Однак джерела в ОПЕК заявили, що двом країнам вдалося подолати розбіжності.

«Це глобальна угода», – повідомило одне з джерел в ОПЕК, не уточнивши, чи задіяні в цій угоді Сполучені Штати, на чому наполягали Росія і країни ОПЕК.

Світовий попит на нафту впав на 30 млн барелів на добу, що становить 30% світових поставок, оскільки заходи по боротьбі з коронавірусом призвели до простоювання літаків, зниження використання транспортних засобів і зниження економічної активності.

Раніше співрозмовники РБК, близькі до російського Міненерго, говорили, що Росія готова знизити видобуток на 1,6 млн барелів, або на 14% від рівня видобутку в першому кварталі (11,3 млн бар./добу) в тому випадку, якщо до угоди приєднаються інші великі нафтовидобувні країни. Позиція Росії полягала в тому, що на зниження повинні піти країни, які в першому кварталі всі разом добували в середньому 70 млн бар./добу. – крім ОПЕК і самої Росії, це США, Бразилія, Норвегія, Канада, Мексика та інші.

Нагадаємо, коли на попередніх переговорах ОПЕК+ щодо скорочення видобутку нафти Росія відмовилася йти на поступки, Саудівська Аравія обвалила ціни на нафту, чим завдала сировинно-залежним державам, в тому числі Росії, суттєвих збитків.

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія поставила Росії жорсткий «нафтовий» ультиматум.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло