Ляшко: «Президент пообіцяв $1 млн вченим, які винайдуть вакцину від коронавірусу»

Ляшко: «Президент пообіцяв $1 млн вченим, які винайдуть вакцину від коронавірусу»

Зараз українські лабораторії можуть робити до 30 000 ПРЛ-тестів на тиждень

Ляшко: «Президент пообіцяв $1 млн вченим, які винайдуть вакцину від коронавірусу»
фото Facebook Віктор Ляшко

Президент України Володимир Зеленський готовий виплатити один мільйон доларів тим українським науковцям чи лікарям, які винайдуть вакцину або ліки від коронавірусу. Про це розповів головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко в інтерв’ю виданню LB.ua.

«Я вам відкрию секрет. Президент попросив мене, щоб я написав листи на наших академіків і пообіцяв, що якщо хтось винайде вакцину або ліки, то отримає, не знаю з якого фонду, мінімум мільйон доларів», – сказав він.

При цьому лікар допустив, що коронавірус може мутувати (видозмінюватися), і це назавжди змінить поведінку людей і їх контакт один з одним.

«Потрібно подивитися, як вірус буде мутувати, і як імунітет з цими мутаціями справляється. Якщо ми будемо мати стійкий імунітет до цього віруса і мутації не будуть спричиняти хворобу – це один варіант розвитку подій. Якщо кожна нова мутація буде призводити до виникнення нової хвороби, що ж, тоді нам доведеться жити в нових біологічних реаліях – забути про каву в парку, і спілкуватися лише через скайп. Але я маю надію, що все ж таки буде вакцина або препарати для лікування», – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, незабаром очікується суттєве розширення ПЛР-діагностики коронавірусної хвороби.

«Сьогодні до нас також приїхали додаткові реактиви. Зараз ми можемо робити 30 тисяч тестів на тиждень, але розширятимемося до 80 тисяч тестів на тиждень».

Він зазначив, що закупівля вітчизняних тест-систем ще в процесі.

«Сьогодні ніхто не може надати нам таку кількість зразків, яка нам потрібна на централізованих закупівлях. Тому зараз вони закуповуються невеликими партіями. Ми дали гроші нашим лабораторіям, і вони купують по мірі необхідності. А ми централізовано забезпечуємо поставки реактивів – китайських і корейських», – сказав Ляшко.

«В Україні зареєстровано п’ять виробників. Всі вони розробили свої тест-системи і готові продавати їх нам. Але з них підтвердження якості отримали поки що двоє, це саме ті, чиї тести вже використовуються в лабораторіях. Головне, щоб вони (національні виробники – ред.) готові були продавати велику кількість тестів. Наразі, знаю, один благодійний фонд допоміг виробнику тестів закупити і довезти на територію України реактиви для масового виготовлення 20 000 ПЛР-систем», – розповів головний санітарний лікар.

Нагадаємо, за його словами, вихід із карантину може початися в Україні вже з 24 квітня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло