Передчасне ослаблення карантину може спровокувати другу хвилю захворювання – експерт

Передчасне ослаблення карантину може спровокувати другу хвилю захворювання – експерт

Епідеміолог прогнозує, що повного відкриття країн може не бути і в червні та липні

Передчасне ослаблення карантину може спровокувати другу хвилю захворювання – експерт
Фото: МОЗ

На переконання епідеміолога з Університету Гонконгу, країни ризикують спровокувати другу хвилю зараження коронавірусом, знявши існуючі карантинні заходи занадто рано.

Як повідомляє CNBC, по мірі того, як все більше країн спостерігають сплеск імпортованих випадків захворювання на COVID-19, страх перед другою хвилею інфікування ставить владу перед складним вибором,коли ослабити впроваджені обмеження, які нанесли удару по усім найважливішим економічним видам діяльності.

«… я думаю, терміни буде важко визначити. Жодна країна не захоче відкриватись надто рано, щоб не отримати масштабну другу хвилю», – сказав професор Університету Гонконг Бен Коуллінг.

«Я думаю, це буде дуже важко, тому що ми знаємо, що навіть країни, які здолають свою першу хвилю, матимуть проблеми з іншими країнами, які все ще борються з першою хвилею або вже спостерігають початок другої». – додав він.

В той час як число випадків коронавірусу, очевидно, скоротилось в таких країнах, як Китай та Сінгапур, обидві повідомили про зростання кількості завезених з-за кордону випадків за останні дні.

«Це дійсно буде дуже важко. Я гадаю, важливо продовжувати тестування, а також необхідним є соціальне дистанціювання. Так що повного відкриття може не бути в червні та у липні», – сказав Коуллінг.

За його словами, важливим уроком є досвід Гонконгу, Сінгапура та інших країн Азії, який свідчить про те, що імпортовані випадки можуть викликати великі проблеми для локального епідемічного контролю.

Нагадаємо: північно-східний кордон Китаю з Росією став передовою у боротьбі з відновленням епідемії коронавірусу, оскільки нові щоденні випадки захворювання досягнули найвищого рівні майже за шість тижнів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло